HANDLET OG VANT. Senterleder på Amfi, Ann Mari Zah delte onsdag ut en bag full av varer til en verdi av 5.000 kroner til Andrea Helene Ånderbakk. Foto: Frank Øvrewall
HANDLET OG VANT. Senterleder på Amfi, Ann Mari Zah delte onsdag ut en bag full av varer til en verdi av 5.000 kroner til Andrea Helene Ånderbakk.

Vant goodiebag på å handle lokalt

(FAUSKE) - Jeg har aldri tenkt tanken på at jeg skulle vinne.

Publisert Sist oppdatert

Det sier Andrea Helene Ånderbakk (21) etter å ha fått en bag full av varer til en verdi av 5.000 kroner overrakt av senter-
leder på Amfi, Ann Mari Zahl.

Julenatt

21-åringen fra Fauske som studerer spesialpedagogikk i Notodden, var hjemme da handelsstanden i Fauske arrangerte Julenatt 12. desember. Her var hun på Enter og handlet, og kvitteringen la hun i ei bøtte etter å ha skrevet navn og telefonnummer på den.

Dermed var hun med i trekningen av ti goodiebager, og hun vant den største som inneholder varer til en verdi av 5.000 kroner. Den heldige vinneren fikk goodiebagen overlevert onsdag.

Vinnerlykke

- Kanskje jeg bør få meg en lottokupong mens jeg har vinnerlykke, sier Andrea.

Hun var ikke ute handlet Julenatt for å få noen gevinst. At hun kunne delta på et slikt lotteri, så hun først da hun var i butikken.

Fjerde året

Det er fjerde året handelsstanden i Fauske arrangerer Julenatt med utlodning. Alle butikkene er med på det,både de som holder til i i sentrum og de på Handelsparken.

- Vi får inn gevinster cirka 35.000 kroner for å bruke i goodiebaggene. Det er markedsrådet i Fauske næringsforum som står bak, forteller Ann- Mari Zahl.


Handle lokalt

Hun forteller om stor oppslutning blant de som handler, i form av fulle bøtter med kvitteringer.

- Det er en artig tradisjon, som også er en gulrot for å få folk til å handle lokalt, sier senterlederen.

- Flott tiltak

Det er også noe den nye lederen av Fauske næringsforum, Elisabeth Nicolaisen er opptatt av.

- Det er viktig at folk i området handler lokalt. Julenatt med lang-
åpent er et flott initiativ som viser at næringslivet legger til rette for klokal handel. Det er flott at alle butikkerne i og utenfor sentrum bidrar med premier og støtter opp om aktiviteter, sier hun.

Nytenkning

Hun ønsker å bidra til å finne på flere aktiviteter som skaper engasjement på kundesiden oig blant forretningene.

- I Fauske næringsforum er vi
i gang med det, og vil gjerne være delaktig i det som skjer, sier
Elisabeth Nicolaisen.

Powered by Labrador CMS