ANKLAGER. Nordland Senterparti mener fylkessekretærEivind Storvoll har gjort seg skyldig i flere klanderverdige forhold. Det dreier seg om usanne framstillinger overfor tillitsvalgte, innblanding i stortings-nominasjonen, etiske forhold og manglende digital kompetanse og økonomisk forståelse. Foto: Ragne B. Lysaker, Senterpartiet
ANKLAGER. Nordland Senterparti mener fylkessekretærEivind Storvoll har gjort seg skyldig i flere klanderverdige forhold. Det dreier seg om usanne framstillinger overfor tillitsvalgte, innblanding i stortings-nominasjonen, etiske forhold og manglende digital kompetanse og økonomisk forståelse.

Leder:

Uryddig sekretær

Fylkessekretær i Nordland Senterparti, Eivind Storvoll kom med sterk kritikk av partiets ledelse i forrige uke.

Publisert Sist oppdatert

Storvoll framstår ikke som noe offer

Fylkessekretær i Nordland Senterparti, Eivind Storvoll kom med sterk kritikk av partiets ledelse i forrige uke. Både til Saltenposten og Avisa Nordland fortalte han at han følte seg mobbet og presset ut av jobben.

Vi er slett ikke sikker på at han har rett i det. Slik anklagene hans framstår, slår de først og fremst tilbake på ham selv. Vi tror ikke andre politiske partier hadde akseptert at en fylkessekretær opererte så til de grader på egen hånd.

Nå står påstand mot påstand i flere anklager. Det gjelder blant annet at fylkessekretæren skal ha ringt til lederen av Narvik Senterparti og bedt dem endre på resultatet av nominasjonen fordi Siv Mossleth ble satt på førsteplass. Han ønsket å få Wilfred Nordlund på topp.

Vi skal ikke ramse opp alle anklagene som kommer fram i brevene som er sendt mellom fylkessekretæren og ledelsen i Senterpartiet. Men Storvoll framstår ikke som noe offer, enten det er snakk om brysk tone, manglende kompetanse eller behandling av kolleger.

Tvert imot framstår han som egenrådig og noe utdatert. Nå er det ikke noe nytt at en partisekretærer forsøker å få stor innflytelse i et parti, men da bør man helst spille på lag med partiledelsen. Det har ikke Eivind Storvoll klart.

Han fylte 70 år i slutten av mai, omtrent samtidig som han sa opp som partisekretær. I forhold til mange andre pensjonister har han sittet på overtid. Det beste for alle parter ville vært at han hadde gått av med pensjon langt tidligere.

Nå har han meldt seg ut av partiet og vil anmelde fylkesleder Trine Fagervik for falske anklager og injurier. Vi regner med at politiet henlegger en slik sak ganske raskt.

Vi tror ikke Senterpartiet i Nordland taper så mange velgere på grunn av Storvolls anklager. Det er nok av andre partier som har gjennomgått uro internt, uten at det har påvirket velgere.

Storvolls motiv for å gå ut i media med sin sak er å unngå at fylkesleder Trine Fagervik skal bli valgt inn på Stortinget. Samtidig vil han gå av som fylkessekretær med æren i behold. Det er slett ikke sikkert at han oppnår noen av delene.

Powered by Labrador CMS