UTSATT. Aimee Bruheim får ikke åpnet Fauskes nye treningssenter i første halvdel av 2020 slik hun hadde håpet. Foto: Tarjei Abelsen
UTSATT. Aimee Bruheim får ikke åpnet Fauskes nye treningssenter i første halvdel av 2020 slik hun hadde håpet.

Tror ikke det nye treningssenteret åpner før etter fellesferien

(FAUSKE) Aimee Bruheim hadde planer om å åpne det nye treningssenteret XO Gym på Fauske i første halvdel av 2020, men nå kan det drøye til høsten.

Publisert Sist oppdatert

– Det jobbes fortsatt i lokalene, og planene er som før. Men det blir ikke åpning nå til våren, som vi i utgangspunktet hadde planlagt og håpet på, sier daglig leder for XO Gym, Aimee Bruheim til Avisa Nordland.

Stadssalg ansatte Bruheim som daglig leder for å etablere et nytt treningssenter på Fauske, men nå er åpningen utsatt på ubestemt tid med bakgrunn i koronakrisen.

– Vi avventer og følger med på hva myndighetene sier i forhold til når treningssentrene kan åpne igjen. Slik som det er nå, ser jeg ikke for meg at det kan bli i fellesferien heller, sier Bruheim til Avisa Nordland.

– Det er nok større sjanser for at det blir til høsten.

Utstyr er kjøpt inn og tidligere har Bruheim fortalt at de satser på å være et treningssenter for alle aldersgrupper. Hun er ikke bekymret for konkurransesituasjonen på Fauske, som allerede har to sentre.

– Vår største konkurrent er sofaen. Har Bodø plass til 16 treningssentre, så er jeg overbevist om at Fauske har plass til tre, har Aimeé Cicilie Bruheim tidligere sagt til Saltenposten.

Powered by Labrador CMS