Benjamin Hansen fortsetter sin gode bryting. I det internasjonale stevnet på Kolbotn i helgen ble det bronse på Fauske-bryteren. Foto: Morten Hansen
Benjamin Hansen fortsetter sin gode bryting. I det internasjonale stevnet på Kolbotn i helgen ble det bronse på Fauske-bryteren.

Tok medaljer i kjempestevne

Utøverne fra Fauske atletklubb bet godt fra seg i Kolbotn Cup, Norges største brytestevne.

Publisert Sist oppdatert

KOLBOTN/FAUSKE: Aida Lachinova vant alle sine kampenr og inntok dermed den øverste plassen på seierspallen i klasse piker 12 år.

Hun beskrives som et stort talent, med veldig bra teknikk og stor taktisk forståelse.

Medalje ble det også på Odin Karlsen.
Han deltok i gutter 15, 62 kilo, en klasse der det ble mange tette og tøffe kamper.
Odin fortsetter med bronsemedaljen fra helgen sin fine utvikling på matta.

Benjamin Hansen har levert det ene sterke stevnet etter det andre i høst, og lørdag ble det bronse i klassen ungdom 71 kg.

Det var 18 deltakere i vekta og Hansen fikk brynt seg mot utøvere fra flere nasjoner i det internasjonale stevnet.
I semifinalen ble det tap mot hviterussisk motstand, men han revansejerte seg med seier mot en dansk bryter i bronsefinalen.

Isak Braseth Rindahl har slitt litt med skader, men viste styrke og gikk noen gode kamper i ungdom 60 kilo. Det endte med fjerdeplass til slutt.

Samme plassering ble det på Aisjat Sjallajeva i piker 12 år, mens både Magne Karlsen Dahl i G15 68 kilo og Kaja Braseth Rindahl i piker 12 tok femteplasser i stevnet. Samme plassering ble det på Diana Lachinova, også hun i P12.
Eskil Larsen ble nummer sju i ungdom 65 kilo, og Veljoko Jovanovic ble nummer åtte i ungdom 80 kilo.

Powered by Labrador CMS