PAINTBALL. Det blir mange ulike aktiviteter for Sørfold-ungdommen på 16. mai. Paintball er en av dem. Arkivfoto: Helge Simonsen
PAINTBALL. Det blir mange ulike aktiviteter for Sørfold-ungdommen på 16. mai. Paintball er en av dem. Arkivfoto: Helge Simonsen

Tilbyr ungdommen action og kos

Kulturkontoret i Sørfold, Mental Helse Sørfold og flere skal gi et variert tilbud til ungdom på 16. mai fra klokken 18.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: I Buvika blir det leirdueskyting ved skytterbanen. Der er det ungdomsutvalget i Fauske og Sørfold jeger- og fiskerforening som står for arrangementet, og de spanderer en runde på alle.

Tilbudet er beregnet for ungdom i alderen 14 til 18 år. For de som ønsker å skyte flere serier vil det koste 50 kroner per serie. Tilbudet er tilrettelagt også for nybegynnere, med instruktører til stede. Foreningen fyrer i grillen og serverer grillmat. De som vil være med må melde seg på per telefon 97640538 eller på e-post til thomas.hansen.loe@elkem.no.

Inviterer til paintball

Ved speiderhytta på Straumen blir det paintball for ungdom mellom 12 og 18 år samme kveld i tidsrommet fra klokken 18 til 22.

Det koster 100 kroner for lån av alt utstyr og ubegrenset ball. Eget utstyr kan brukes, men ikke egen ball. Det er en begrensning på 1 ekstra podd med ball (140x1 ball) per spill i tillegg til fullt magasin.

Arrangør er Sørfold paintballklubb, og de tar både vipps, kontant og kort, men foretrekker vipps. Her må deltakerne ta med drikke og eventuelt mat og egnede klær og sko. Man melder seg på via nettsiden eller facebooksiden til Sørfold paintballklubb, eller ved oppmøte.

Åpen hall

I Sørfoldhallen blir det spesialutgave på 16. mai av åpen hall, som nå foregår hver torsdag, både når det gjelder åpningstid og innhold:

I tillegg til vanlig opplegg med trening, bordtennis og andre spill, blir det skateboard i hallen.

Kulturkontoret har en del brett og hjelmer til utlån. Man kan gjerne ta med eget utstyr, men hjulene på brettet må være hvite eller blanke, ikke svarte. Brettet må også være rent, og hjelm er påbudt.

For øvrig står det taco på menyen denne kvelden. Åpen hall holder åpent fra klokken 18 til midnatt, og tilbudet er for ungdom fra 7. klasse og oppover.

Powered by Labrador CMS