FORTJENT. Sprint-trener Tom Erik Lund mener tapet mot Innstranda tirsdag var fortjent. Arkivfoto
FORTJENT. Sprint-trener Tom Erik Lund mener tapet mot Innstranda tirsdag var fortjent. Arkivfoto

Tapte toppkampen

(FAUSKE) Fauske/Sprint tapte toppkampen mot Innstranda fortjent i flomlyset på Mørkved tirsdag kveld.

Publisert Sist oppdatert

Det ble 3-0 til hjemmelaget etter 2-0 ved pause. Innstranda fikk mål helt i starten av kampen, helt i slutten av førsteomgang og helt i slutten av kampen.

Ekle tidspunkt å få baklengsmål på, men Innstranda var uansett det mest aggressive og beste laget det meste av kampen.

Skapte lite

Sprint skapte lite, og klarte sjelden å komme helt inn i motstanderens 16-meter. Det ble mest med noen spede forsøk fra langt hold. Innstranda holdt trøkket oppe og hadde flere større sjanser.

- Et fortjent tap oppsummerer trener Tom Erik Lund, som likevel ikke mener kampen om opprykk er over.

- Innstranda kan tape og vi kan vinne resten av kampene, men hvis vi fremstår som i dag, da kan vi glemme opprykk, sier Sprint-treneren.

Powered by Labrador CMS