FIRE. På bare litt over en halv omgang scoret Jones Enge Melvik fire mål da Sprint vant hele 12-5. Foto: Espen Johansen
FIRE. På bare litt over en halv omgang scoret Jones Enge Melvik fire mål da Sprint vant hele 12-5.

Sprint med storseier - nå må de på spillerjakt

Etter 12-5 mot Hemnes tar Fauske/Sprint sommerferie. Når høsten kommer bør flere nye spillere være på plass.

Publisert Sist oppdatert

Foran høstsesongen vil hele fem spillere forlate klubben, og spesielt prekært er det at alle er forsvarsspillere.

Lars-Jøran Gusjås, Trygve Nilsen, Jørgen Valla og Jesper Selsbakk skal alle videre. Det skal også etter all sannsynlighet Gøran Moen Lund, selv om det ikke er helt spikret, ifølge trener Tom Erik Lund.

En utfordring

Kristian Sletteng Johnsen var torsdag tilbake i klubben etter å ha vært borte på studier noen år, og i tillegg vil Petter Valla ta steget opp til A-laget permanent.

- Det at fem forsvarere forsvinner er en utfordring. Men nå er Kristian er inne og blir værende hos oss. Kanskje får vi tilbake Marius Fredriksen som har vært ute lenge med skade, men vi må uansett se etter noen forsvarsspillere. Vi jobber med å få noen inn, og skulle det ikke gå så har vi folk som kan bekle andre roller, sier Lund.

Målskred før pause

Mot Hemnes ble det altså en skikkelig målfest.

Allerede før minuttet var spilt lå ballen i mål. Simen Nyland satte enkelt inn 1-0 etter innlegg fra Eirik Schøning.Petter Setså satte inn 2-0 i det femte minuttet, men så reduserte Hemnes fem minutter senere. Så kom 3-1 og 3-2, før Sprint parkerte Hemnes med å score i et vanvittig tempo. Etter 29 minutter sto det 8-2! Blant høydepunktene var et utsøkt frispark fra Thomas Jacobsen.

Like før pause fastsatte Jonas Enge Melvik pauseresultatet til 9-2 med sitt fjerde mål på én omgang. Andreomgangen ble ikke like målrik.

Petter Setså og Eirik Schøning økte til 10 og 11-2, før Hemnes plutselig scoret tre mål på fire minutter. Joakim Moen Lund satte inn 12-5 på straffe etter 83 minutter.

Målscorere for Sprint var Petter Setså (4), Jonas Enge Melvik (4), Simen Nyland, Thomas Jacobsen, Eirik Schøning og Joakim Moen Lund.

- Vi oppsummerer med at det er vanskelig å være misfornøyd etter en seier og en kamp der man scorer tolv mål. Man gå ikke gå rundt og synes at det er helt forferdelig, mener Lund.

Det han ikke var så fornøyd med var å slippe inn fem mål på knapt fem målsjanser.

Én måned ferie

Med ni mål til pause så så man muligheten til å virkelig score mye, men slik ble det ikke.

- Vi går litt i den fella at vi bruker litt for lang tid med ballen, har litt for dårlige bevegelser og gjør litt gale valg. Det gjør at det ikke blir så mye mål som kampen ga mulighet til. Men vi er fornøyd med å score 12 og at vi vinner klart. Nå er vi nummer to på tabellen, fem poeng bak lederlaget og har et godt utgangspunkt for en spennende høst, sier han videre.

Nå er det ferie og neste gang spillerne er samlet er 29. juli.

Powered by Labrador CMS