VIND OG SOL. Vind fra sør gjør at temperaturene blir gode i starten av uka. Bildet er tatt ved Oksvatnet i Valnesfjord. Foto: Maria Edvardsen
VIND OG SOL. Vind fra sør gjør at temperaturene blir gode i starten av uka. Bildet er tatt ved Oksvatnet i Valnesfjord.

Sommervarme, men mye vind

Temperaturene blir gode, men det kan bli en del vind i starten av uka.

Publisert Sist oppdatert

INDRE SALTEN: Starten på uka er varm, men det blir en del vind fra sør.

Temperaturene på Fauske i dag kan komme opp i over 22 grader og det blir delvis skyet vær med en del sol. I morgen, tirsdag meldes samme temperaturer og noe mindre skydekke.

Til NRK sier vakthavende meteorolog ved Vervarslinga, Magnus Oved at hele fylket har ganske bra vær.
- Det er en del vind men fra sør. Den er ganske sterk i kastene noen steder, så det er greit å være forsiktig på fjellet og også på havet.

Les også: Ja, sommeren i Norge har blitt varmere (Faktisk.no)

Vindstyrken er oppe i 10 m/s enkelte steder i Indre Salten. Samtidig er temperaturene oppe i 19-20 grader flere steder. Når det gjelder været framover, vil det fortsatt være gode temperaturer, og litt mindre vind i morgen, tirsdag.

- Det kan bli noen regnbyger, men ellers bra vær, sier meteorologen og sikter til været for hele fylket.

Powered by Labrador CMS