MANGE LOVBRUDD. Det er statsadvokat Thor Erik Høiskar som har tatt ut den svært omfattende tiltalen mot fauskeværingen. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
MANGE LOVBRUDD. Det er statsadvokat Thor Erik Høiskar som har tatt ut den svært omfattende tiltalen mot fauskeværingen.

Slo med jernstang og punkterte en lunge

(FAUSKE) En 31 år gammel mann fra Fauske må møte i Salten tingrett med en særdeles lang tiltaleliste.

Publisert Sist oppdatert

Forholdene har skjedd over et drøyt år, og omfatter vold, trusler, tyverier, narkotika, urinering, promillekjøring og at han nektet å adlyde politiet.

Overfall

Det tyngste tilfellet er å ha slått en annen med ei jernstang i hodet. Han er tiltalt for å ha fremkalt bevisstløshet, og at det var et overfall mot en forsvarsløs person.

En annen mann fikk ni ribbeinsbrudd og punktert lunge som følge av tiltaltes herjinger.

Lista er lang

Tiltalelisten ser sånn ut:

1: 7. juli 2018 slo han en annen person i hodet med ei jernstang sånn at han fikk kutt og måtte syes med sju sting.

2: 7. desember 2018 slo og/eller sparket han en annen person i hodet og i overkroppen sånn at han fikk kuttskader og blåmerker i ansiktet, brudd i ni ribbein på høyre side, punkterte høyre lunge og fikk blåmerker på begge lungene.

3: 7. april 2018 angrep han en annen person med slag og annen vold klokken sju om morgenen.

4: Fredag 13. juli 2018 slo han en person flere ganger i ansiktet.

5: 7. april 2018 sparket han en politimann i armen mens politimannen forsøkte å kle på han bukse.

6: 30. juni 2018 sa han at han skulle drepe de tre politibetjentene som bragte han til arresten i Bodø.

7: 30. juni 2018 skallet han en politibetjent i ansiktet under innbringing til arrest.

8: 31. mai 2018 tok han 24 Nordlandspils fra Spar i Sjøgata uten å betale.

9: 17. november 2018 tok han blant annet boxershorts og øl på Prix Helliberget.

10: 13. oktober 2018 tok han en boks Mack Isbjørnøl og 12 Nordlandspils fra Coop Prix Helliberget.

11: 27. desember 2018 tilegnet han seg utstyr fra bedriften Recover Nordic på Fauske.

12: 16. juli 2018 forsøkte han å stjele 24 Nordlandspils på Rema på Krokdalsmyra. Han ble stoppet på tur ut av butikken.

13: 9. juli 2018 hadde han 6 gram marihuana i en sekk i stua hjemme.

14: 22. juni 2018 urinerte han på verandaen sin med buksa på knærne, svingte med ei øks på verandaen og gjentatte ganger ringte på hos naboen.

15: 23. juli 2018 kjørte han bil til tross for at han var påvirket av blant annet amfetamin, at han ikke hadde førerkort og at bilen ikke var registrert.

16: Lørdag 30. juni brøt han pålegget fra politiet om å forlate Bodø sentrum der han lå og sov på en benk.

17: 30. mars 2019 brøt han pålegget fra politiet om å forlate en adresse på Fauske ved å vende tilbake.

18: 9. juli 2018 hadde han et hjemmebrentapparat i kjelleren hjemme på Fauske.

19: 23. januar 2018 brukte han hasj og sobril.

20: 23. juli 2018 brukte han Rivotril.

21: 29. juli 2018 brukte han Rivotril og hasj.

22: 17. januar 2018 var han i besittelse av Subutex.

Powered by Labrador CMS