PÅ FAUSKES TAK. Per Gunnar Hansen oppe i tredje etasje på bygget, med en fantastisk utsikt. Nå satses det mot et trinn to etter godt salg på trinn 1 av utbyggingen. Foto: Arild Bjørnbakk
PÅ FAUSKES TAK. Per Gunnar Hansen oppe i tredje etasje på bygget, med en fantastisk utsikt. Nå satses det mot et trinn to etter godt salg på trinn 1 av utbyggingen.

Satser på enda flere leiligheter i Kirkeveien

Trinn 1 ble utsolgt raskt. Nå satser PGH Eiendom med flere boliger.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: I fjor ble trinn 1 av leilighetsprosjektet i Kirkeveien på Fauske bygd etter rekordstor interesse fra villige kjøpere. Nå satser utbygger PGH Eiendom med enda flere boliger på samme sted, når de nå har startet salget av trinn to.

– Vi har allerede solgt to av de dyreste leilighetene i det nye trinnet. Vi satser på at det blir flere salg i nær fremtid så man kan begynne å bygge, sier eiendomsmegler Stian Wikstrøm til Bodø Nu.

Han sier videre at dersom én leilighet til blir solgt så blir det bygging.

Leilighetene som selges er mellom 31 og 109 kvadratmeter store, og det er ikke lang vei til verken butikk, skole, idrettshall, basseng eller fotballbane.

– Det gikk veldig fort å selge ut trinn 1. Det tror jeg er fordi vi tilbyr en standard som kanskje er høyere enn normalt. Du får rett og slett et produkt som inneholder litt mer enn vanlig, sier Wikstrøm videre.

Trinn to blir det siste på tomta. Det er rett og slett ikke plass til mer.

Powered by Labrador CMS