JOBBSKIFTE. Paul Gunnar Jansen i Ei Eiendom AS som nå jobber heltid med eiendomsprosjekt både på Fauske og i Saltdal. Foto: Robert Jentoft
JOBBSKIFTE. Paul Gunnar Jansen i Ei Eiendom AS som nå jobber heltid med eiendomsprosjekt både på Fauske og i Saltdal.

Sa opp fast jobb og ble sin egen herre

Paul Gunnar Jansen sa opp trygg jobb i Saltdal kommune og jobber på full tid med eiendom.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Den tidligere revy-profilen fra Rognan-kompaniet jobbet på kulturetaten i Saltdal kommune, men sa opp for to og et halvt år siden.

- Til da var eiendomskjøp og salg kun en hobby, men da jeg så de ballet på seg måtte jeg gjøre et valg om jeg skulle satse. Jeg hadde jobbet lenge med barn- og ungdomsarbeid i kommunen, så hvis jeg skulle gjøre noe annet i livet, så passet det bra nå.

Styrer selv

Hverdagen er spennende og utfordrende, og Paul Gunnar sier at han styrer hverdagene selv og er sin egen herre.

- Det er interessant å utvikle nye prosjekt, og vi ser at det ikke er bare eldre folk som er interessert i å flytte inn i leiligheter og kvitte seg med boligen. En del vil ha det mer lettvint i dag og ikke bruke så mye tid på hus og hage.

Eiendomsselskapet eier han sammen med sin bedre halvdel, Camilla Olsen, men hun har beholdt jobben i Saltdal kommune.

Det startet med kjøpet av det tidligere Bunnpris-bygget i Hauan. Jansen eier også leiligheter i Bentevassveien på Fauske og har nå altså sørget for at 12 selveierleiligheter er kommet opp i Rognan sentrum.

SANDBAKKVEIEN. 12 leiligheter er kommet opp i Sandbakkveiene. Foto: Robert Jentoft
SANDBAKKVEIEN. 12 leiligheter er kommet opp i Sandbakkveiene.

Nye bygges

Ytterligere seks leiligheter er på tur opp og innflyttingsklar til sommeren. Disse blir borettslagsleiligheter, og det er mange år siden det ble bygget i Saltdal.

- Det tror vi det er et marked for ettersom det ikke er alle som vil legge pengene sine i bolig, men også ha noe til overs til å bruke på reiser, eksempelvis.

Det er Indre Salten borettslag som er forretningsfører for borettslagsleilighetene, der det er solgt to leiligheter. Ei Eiendom hadde 1,6 millioner i inntekter i 2017. Driftsresultatet var på nærmere 600.000 kroner.

Mange leiligheter

Jansen sitter i et kontorfellesskap på Rognan, og ser på med glede at det bygges nye hjem i Saltdal. Bare i løpet av de siste to årene er det kommet opp mellom 30 og 40 leiligheter. I Jerbanegata og i Kirkegata er det kommet til nye leilighetsbygg.

Jansen jobber for øvrig med et nytt prosjekt på Fauske, men det vil han vente med å si noe om.

Powered by Labrador CMS