Fra venstre Synne Olsen, Frida Testad, Debora Kibet, frida Hemminghytt, Celina Kristensen, Helene Diset, Nora Madsen, Thea Myhre, Sigrid Vassbotn, Nora Moby, Ayan Hussain, Maja Zlatanovic. Nede fra venstre: Lina Kristiansen, Ingrid Bentsen, Laura Johansen, Eva Grønvold, Ida Jensen, Ingrid Rønnebu, Sandra Johansen og Mari Furumo. Foto: Rognan il
Fra venstre Synne Olsen, Frida Testad, Debora Kibet, frida Hemminghytt, Celina Kristensen, Helene Diset, Nora Madsen, Thea Myhre, Sigrid Vassbotn, Nora Moby, Ayan Hussain, Maja Zlatanovic. Nede fra venstre: Lina Kristiansen, Ingrid Bentsen, Laura Johansen, Eva Grønvold, Ida Jensen, Ingrid Rønnebu, Sandra Johansen og Mari Furumo.

Rognan-jenter tok to herlige førsteplasser

J14 og J13 gjorde det sterkt i Harstad i helga.

Publisert Sist oppdatert

Under Landsås cup ble det to førsteplasser til lagene, som egentlig er et lag med til sammen 20 jenter. Begge lagene tapt en kamp hver og vant tre i innledende runder. I finalen møtte J15 Bodø håndballklubb og det ble en spennende kamp som endte med ett måls seier og stillingen 9-8. J 14 møtte Lødingen i finalen. - Det ble en god revansje over Lødingen som de tapte mot i innledende, og de vant 14-8, forteller en meget fornøyd trener Lena Olsen. - litt spesielt var det at finalekampene ble spilt omtrent samtidig i to forskjellige haller, dermed kunne vi ikke heie på hverandre eller bruke 13-åringene på J14-laget, for vi har bare åtte 14-åringer, fortsetter Olsen. Men foreldre sørget for å filme kampene, og holde hverandre oppdaterte. Olsens mann er hjelpetrener. Jentene har ikke gått til topps i denne turneringen før, og var selvsagt kjempeglade. - Det var både jevne kamper og ujevne, og dette var avslutningen på sesongen for vår del. Men en del av jentene spiller også fotball. Olsen håper den fine gjengen fortsetter til høsten. - sosialt sett har turen også vært veldig bra med konsert på kvelden og mange foreldre som er med og stiller opp som sjåfører når det trengs. Det var totalt 165 lag med i turneringen. I slutten av april vant J14 RM i Tromsø.

Powered by Labrador CMS