Fauske kommune håper på å få reparert vannlekkasjen i løpet av mandag. Etterpå bør de berørte abonnentene spyle rikelig med kaldvann til trykket er tilbake. Foto: Arkiv
Fauske kommune håper på å få reparert vannlekkasjen i løpet av mandag. Etterpå bør de berørte abonnentene spyle rikelig med kaldvann til trykket er tilbake.

Oppdaget vannlekkasje på Fauske

Det har oppstått lekkasje på hovedvannledningen i nedre del av Hauan.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Fauske kommune melder på sine sider at det har oppstått vannlekkasje på hovedvannledningen i Aspveien.

- I den forbindelse må vannledningen stenges mens reparasjonsarbeidet pågår. Abonnenter som blir berørt er i Aspveien og Seljeveien, melder de tidlig mandag ettermiddag.

Arbeidet med å utbedre lekkasjen er i ferd med å igangsettes.

- Det er uvisst hvor lenge vannet blir avstengt. Forhåpentligvis vil skaden bli utbedret i løpet av ettermiddagen eller kvelden, ifølge kommunen.

Abonnenter bes spyle rikelig med kaldvann etter at trykket er tilbake.

Powered by Labrador CMS