Velkomsttreff. Arkivbilde fra et velkomsttreff i 2017 arrangert av Gudny Hegge og Lise Bakkegård.Det var fri flyt av kake, kaffe, softis, skravling, latter og varme under velkomsttreff for nye tilflyttere. Foto: Victoria Finstad
Velkomsttreff. Arkivbilde fra et velkomsttreff i 2017 arrangert av Gudny Hegge og Lise Bakkegård.Det var fri flyt av kake, kaffe, softis, skravling, latter og varme under velkomsttreff for nye tilflyttere.

Ønsker nye valnesfjæringer velkommen

Hilseminister og hilsesøster ved Valnesfjord nærmiljøutvalg inviterer nye tilflyttere til velkomsttreff.

Publisert Sist oppdatert

Hilseminister Gudny Hegge og hilsesøster Lise Karbøl Bakkegård vil gjerne ønske nye Valnesfjæringer velkommen til bygda.

- Vi har uformelle treff på Søstrene Suse der vi drikker kaffe, spiser kake, blir kjent med hverandre og skravler litt. Velkomstpakke deler vi også ut, skriver damene på facebooksiden til Valnesfjord nærmiljøutvalg.

- Treffene på Søstrene Suse arrangeres når det er noen nye innbyggere som har lyst til å komme, sier Lise Karbøl Bakkegård på telefon til Saltenposten.

Vil høre fra nye tilflyttere

Karbøl Bakkegård oppfordrer til at folk tipser om andre eller selv melder sin interesse til henne eller Gudny Hegge.

- Si gjerne fra til oss så vi får arrangere treff. Vi har holdt dette mange ganger og folk er flinke til å si fra. Initiativet blir godt mottatt både av de som har bodd her ei stund og de som er nye, forteller hun videre.

- Det er positivt og artig å kunne gjøre dette, og så får nye tilflyttere mulughet til å bli kjent med hverandre på treffene, avslutter hun.

Kontakt:

Hilsesøster Lise, 90834190
Hilseminister Gudny, 99744705

Powered by Labrador CMS