MISTET FLYET. Bjørn Berge skulle egentlig spilt på Fauske i 2021, men fikk flyet kansellert. Til helga kan du oppleve haugesunds-artisten på Ankerske scene. Foto: Fauske bluesklubb
MISTET FLYET. Bjørn Berge skulle egentlig spilt på Fauske i 2021, men fikk flyet kansellert. Til helga kan du oppleve haugesunds-artisten på Ankerske scene.

Spiller på Ankerske

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Bjørn Berge har aldri vært redd for å blande forskjellige musikksjangere på konsertene sine. Her får vi servert heftig gitarspill på akustisk gitar; rock, funk, ballader, blues og good time music og en og annen morsom historie. Bjørn Berge har i løpet av karrieren opparbeidet seg et solid live-rykte som en gitarist i verdenstoppen.

Kommende lørdag spiller Berge på Ankerske scene og Fauske bluesklubb.

Etterlengtet

Under Saltenbluesen i 2021 skulle egentlig Bjørn Berge spille. Men han ble offer for kansellert fly, og rakk ikke frem.

- Så han var veldig gira på å komme tilbake til Fauske igjen. Det gjør han nå, og på pinseaften 27. mai spiller Bjørn på Ankerske. Han er jo en av Norges absolutt mest drevne bluesmusikere, og er allerede en legende. Vi ser fram til det, sa arrangør Wiggo Bjur til Saltenposten under presentasjon av vårens program.

Les om vårprogrammet til bluesklubben her.

Nøkkelord

Powered by Labrador CMS