Lise Ailin Lorentzen Rosvoll anbefaler en serie.
Lise Ailin Lorentzen Rosvoll anbefaler en serie.

Helgens anbefaling

Et jakt- og mateventyr uten like

Når mørket senker seg for kvelden og sofaen kaller etter en lang dag ute i frisk høstluft, så passer det bra å benke seg i sofaen med Netflix-serien «Kjøtteteren».

Publisert Sist oppdatert

Dette er en av mine store favoritter på Netflix, og til tross for den noe morbide tittelen, så har serien fått 7.8 av 10 mulige stjerner på IMBD.

Serien følger kokken, forfatteren, miljøverneren og jegeren Steven Rinella. Han vektlegger viktigheten av bærekraftig uttak av vilt, og viser samtidig et dypt og inderlig engasjement for naturen og alt som lever i den.

Rinella gir oss et ærlig bilde av hvordan det er å være jeger, med de mange opp- og nedturer dette gjerne medfølger.

Spesielt treffende er det når han sier at det er greit å føle seg som en pessimist, man må bare ikke oppføre seg som en.

Gjennom tv-skjermen blir du tatt med på et jakt- og mateventyr uten sidestykke, noe som gjør den vel verdt å se, både for jegere og ikke-jegere.

Rinella tar oss med inn i noen av verdens mest avsidesliggende og vakre områder for jakt og fiske, og tilbereder de mest fristende retter av viltkjøtt, fisk og skalldyr.

Det er bare å lene seg tilbake i sofaen, bre pleddet over deg og drømme deg bort! Denne serien vil du ikke gå glipp av.

Powered by Labrador CMS