APP. Fra i dag kan du laste ned Sol-appen og benytte deg av det nyeste tilbudet ved SUMO i Sulitjelma. - Vi håper det blir godt mottatt, sier Kathrine Moan Larsen i Sulitejlma Mosjonssenter. Foto: SUMO
APP. Fra i dag kan du laste ned Sol-appen og benytte deg av det nyeste tilbudet ved SUMO i Sulitjelma. - Vi håper det blir godt mottatt, sier Kathrine Moan Larsen i Sulitejlma Mosjonssenter.

Nå blir det sol i Sulis

Onsdag åpner et nytt tilbud ved Sulitjelma mosjonssenter (SUMO), og nå kan de som trener også få seg litt brunfarge.

Publisert Sist oppdatert

SULITJELMA: Fra onsdag morgen kan brukerne av Rapida sitt treningssenter i Sulitjelma ta i bruk appen Sol og solsenga som er på plass i senteret.

- Jeg håper dette blir godt tatt imot nå som vi nærmere oss mørketida, sier styreleder i SUMO, Kathrine Moan Larsen.

Jobber med løsning

I første omgang blir solsenga tilgjengelig for medlemmer, eller de som kan komme seg inn sammen med medlemmer.

- Vi jobber med en løsning for ytterdøra også for ikke-medlemmer, sier hun.

NYTT TILBUD. Fra onsdag er det mulig å jobbe litt med brunfargen på SUMO i Sulitjelma. Foto: SUMO
NYTT TILBUD. Fra onsdag er det mulig å jobbe litt med brunfargen på SUMO i Sulitjelma.

I dag er det slik at de som skal inn for å trene åpner døra med Rapida-appen.

- Vårt ønske er jo at flest mulig skal bli medlem. Kanskje kan dette gjøre at noen tar steget inn og ser hvor bra senteret er blitt og får lyst til å trene litt også, håper hun.

Senteret har også en sosialkrok der man kan slappe av, skravle og ta en kopp kaffe.

Laste ned app

For å ta sol laster man ned en app, fyller på beløp og legger inn antall minutter. Da starter solsenga av seg selv. Husk å les informasjonen om anbefalt lengde ut fra blant annet hudtype og husk å bruk beskyttelsesbriller.

- Det anbefales å starte litt forsiktig. Det er mulig å ta sol mellom klokken 07 og 22. Selv om man kan trene hele døgnet er det lagt inn begrensning i appen til solsenga som gjør at den ikke er mulig å starte utenom de tidspunktene, sier hun videre og legger til at alle som laster ned appen får en bonus på 100 kroner de 60 første dagene.

I eget rom

Tilbudet er kommet på plass etter innspill fra brukerne av SUMO, og kanskje er det starten på en velvære-avdeling.

Solsenga står i et eget rom med låsbar dør.

- Er døra åpen så er det ledig. Vent med å kjøpe tid til du er inne på senteret. Det er ikke mulig å reservere tid i appen, så man må dit fysisk. Er det opptatt så kan man jo sette seg og ta en kaffe, eller kanskje prøve noen av treningsapparatene, fortsetter hun.

- Folk må gjerne gi tilbakemelding om det er noe som savnes eller bør endres. Dette er nytt for oss også, avslutter Kathrine Moan Larsen.

Powered by Labrador CMS