SLIPPKLARE. Morten og Inger Stavdal Trælnes er klare for å slippe flere av artistene til Gata23. Foto: Lise Berntzen
SLIPPKLARE. Morten og Inger Stavdal Trælnes er klare for å slippe flere av artistene til Gata23.

Gata 23:

Klare for flere slipp på fredag

Denne uka kommer det flere artistslipp til Gatafestivalen i august.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Det nye året er ankommet, og festivalsjef for Gata, Morten Stavdal Trælnes gleder seg allerede til det som skal skje i august.

- Nå har vi det meste på plass, og kommer til å gjøre artistslippene i tre bolker. Førstkommende fredag den 13., fredag den 27. januar og fredag den 10. februar er datoene folk må følge med. Da kommer vi til å fylle på med alle artistene som skal opptre i parken på Fauske i august.

Spent

Trælnes er inne i sitt første år som ansvarlig for Gatafestivalen, og ser fram til å få fortalt alle det som de bak festivalen har jobbet med i lang tid.

- Vi er en festival som skal treffe mange, og det gjør at vi må ha et bredt spekter på det vi henter til Fauske. Helt nøyatig hva det blir, må folk vente litt til på å få vite, men jeg kan si så mye som at vi har fra lokale helter til verdensstjerner på scenen i august, slår han fast.

- Det er bare å glede seg, og følge med på fredagene framover, sier Morten Stavdal Trælnes.

Fest i mars

Men det er noen dager til august, og festivalsjefen sier det er litt for lenge å vente med et arrangement.

- Vi kjører på med en skikklelig fest i det gamle Fagers

Powered by Labrador CMS