JOBBING. Den skadede delen av tunneltaket i Grønnlifjelltunnelen skal repareres og mobildekning i alle tre tunneler skal sjekkes fra onsdag og ut uka. Foto: Espen Johansen
JOBBING. Den skadede delen av tunneltaket i Grønnlifjelltunnelen skal repareres og mobildekning i alle tre tunneler skal sjekkes fra onsdag og ut uka.

Sulistunnelene:

Kjøring med ledebil fra onsdag og ut uka

Fram til og med søndag blir det ledebilkjøring på dagtid i flere av tunnelene mellom Fauske og Sulitjelma. Årsaken er reparasjoner og sjekk av mobilnettet.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Onsdag morgen ble det rigget til innsats i Grønnlifjell tunnel.

Der skal den skadede delen av tunneltaket repareres etter at en lastebil kjørte inn i taket i desember i fjor.

Det opplyste personell på stedet til Saltenposten onsdag.

Arbeidet varer fram til og med søndag, og inkluderer også sjekk av mobilnettet i tunnelen, og også etter hvert tunnelene Grønnlifjell, Hårskolten og Sjønståfjell, opplyser .

Det blir manuell dirigiering og ledebilkjøring i perioden 07-18 alle dager. Fartsgrensen er satt ned til 50 km/t.

Powered by Labrador CMS