POPULÆRT. Også tante Mona (til venstre i bildet, i sin beste alder) må stille opp når motebutikken til niesen har bursdag. - Vi har mye å feire etter at vi har lagt bak oss en krevende tid og fremdeles holder koken, sier innehaver Ida Olsen. Foto: Erica Restoften
POPULÆRT. Også tante Mona (til venstre i bildet, i sin beste alder) må stille opp når motebutikken til niesen har bursdag. - Vi har mye å feire etter at vi har lagt bak oss en krevende tid og fremdeles holder koken, sier innehaver Ida Olsen.

Image jubilerer:

- Kan få til et eget Fifth Avenue på Fauske

- Det har vært sju lærerike og spennende år, med både pandemi, renteoppgang og andre utfordringer. Men jeg ser lyst på framtiden.

Publisert Sist oppdatert

Klesbutikken Image i Fauske sentrum feirer sju år i dag torsdag 16. mars.

- Det er ikke mange klesbutikker for damer på Fauske. Vi har også en god del merker som skiller seg ut, så jeg mener vi har alle forutsetninger for å fortsette den gode trenden, sier daglig leder Ida Olsen.

Ida Olsen har lagt bak seg noen tøffe år. Hun ble nødt til å legge delvis om til nettbutikk da folk som kunne ha handlet hos henne ikke kunne gå utfor døra under pandemien.

Olsen mener beliggenheten til butikken, rett ved torget, er en av grunnene til at det går bra.

- Vi har det bra her vi ligger. Men det kunne vært enda bedre om Fauske sentrum hadde fått en liten ansiktsløftning og det ble lagt til rette for et shoppingområde nede ved havna. Et slags lokalt Fifth Avenue, med kafeer og lokale nisjebutikker, forteller en engasjert Olsen.

GOODIEBAG. Innehaver av Image, Ida Olsen, er godt fornøyd med bursdagsfeiringen så langt. Her sammen med Line Dåbakk (52) som var en av de 20 heldige som fikk med seg en goodiebag. Foto: Erica Restoften
GOODIEBAG. Innehaver av Image, Ida Olsen, er godt fornøyd med bursdagsfeiringen så langt. Her sammen med Line Dåbakk (52) som var en av de 20 heldige som fikk med seg en goodiebag.

En av de som hadde tatt turen i lunsjpausen, er leder for økonomi og virksomhetsstyring i Fauske kommune, May-Britt Delbekk (44).

Hun liker tanken på å få til en lokal versjon av den berømte handlegata på Manhattan.

- Det må gjerne være kjøpesentre også, de har sin egen funksjon i en travel hverdag. Jeg mener likevel det er viktig å støtte opp om de lokale uavhengige butikkene, slik at vi bevarer et levende sentrum. Alternativet er bare for trist, mener bodøværingen som jobber på Fauske.

LEVENDE SENTRUM. - Det er viktig at vi støtter opp om de lokale butikkene, så vi får et levende sentrum på Fauske. Det mener May-Britt Delbekk (44) som selv bor i Bodø men jobber på Fauske, og setter pris på at butikker som Image finnes. Foto: Erica Restoften
LEVENDE SENTRUM. - Det er viktig at vi støtter opp om de lokale butikkene, så vi får et levende sentrum på Fauske. Det mener May-Britt Delbekk (44) som selv bor i Bodø men jobber på Fauske, og setter pris på at butikker som Image finnes.

Olsen mener hun har grunn til å se positivt også på de neste sju årene.

- Jeg må jobbe knallhardt og være aktiv på sosiale medier. Jeg har klart å bygge opp en lojal og god kundegruppe. Så om folk fortsetter å være flink til å bruke de lokale butikkene framover, så skal det gå bra. Vi er nok folk i området til at butikken skal gå godt, forklarer jubilanten.

Powered by Labrador CMS