FIKK MEDALJEN. Etter 40 år i tjeneste for Fauske kommune, fikk Roy Helskog (t.h.) overrakt Det kongelige selskap for Norges vels medalje for lang og tro tjeneste fra enhetsleder Frank Zahl. Foto: Fauske kommune
FIKK MEDALJEN. Etter 40 år i tjeneste for Fauske kommune, fikk Roy Helskog (t.h.) overrakt Det kongelige selskap for Norges vels medalje for lang og tro tjeneste fra enhetsleder Frank Zahl.

Har jobbet i 40 år i kommunen:

Har du rent drikkevann og en åpen sluk om vinteren, kan det godt hende at det er på grunn av Roy Helskog

Roy Helskog fikk medalje for lang og tro tjeneste denne uka.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Fauske kommune kunne onsdag dag feire en av deres arbeidstakere for lang og tro tjeneste for Fauske kommunes innbyggere.

- Roy Helskog begynte i Fauske kommune i april 1981, og har vært innom alt fra gartner, kirkegårdsarbeid, og ikke minst innen VA området. I dag jobber Roy Helskog som arbeidsleder, en jobb han legger mye ære i å betjene, og sørge for at Fauske kommune kan skilte med godt drikkevann og ordnede forhold innen VA sektoren, skriver kommunen i et Facebook-innlegg.

Roy har altså stått i tjeneste hos samme arbeidsgiver i hele 40 år, og i den forbindelse var det naturlig at kommunen søkte Det kongelige selskap for Norges vel om å få tildele medaljen for lang og tro tjeneste.

- En slik utmerkelse henger høyt, og er en anerkjennelse for pågangsmot, ærekjærhet og ikke minst; lysten til å stå på for å yte god service. Fauske kommune vil med dette gratulere Roy, og takker for god innsats. Roy er også fremdeles i arbeid og har ingen intensjon om å gi seg med det første, skriver kommunen videre.

Powered by Labrador CMS