HISTORISKE LAG. Misvær Mix hvite drakter møtte Skjerstad Mix i grønne drakter til åpningskamp av den nye fotballbanen i Misvær torsdag. Foto: Alle foto: Ole Kristian Andreassen
HISTORISKE LAG. Misvær Mix hvite drakter møtte Skjerstad Mix i grønne drakter til åpningskamp av den nye fotballbanen i Misvær torsdag.

Første kamp på ny bane

Torsdag kveld ble den nye banen i Misvær innviet. Den kalles allerede ”lille Aspmyra”.

Publisert Sist oppdatert

MISVÆR: Bodø kommune har så langt investert 1,2 millioner kroner i anlegget.

- Selve banen har så langt kostet 800.000, - kroner og det er bevilget 400.000, - kroner til fang nett av Bodø kommune. Så skal det settes opp 4 lys stolper med 10 lys, og banen skal merkes, forteller Stian Brodersen, leder av fotballgruppa i Misvær idrettslag.

Mange år uten

Barn og unge i Misvær har i mange år vært uten en fotballbane, men da det skulle skiftes kunstgress på Aspmyra, var idrettslaget om seg og fikk anlagt ny bane i Misvær..»Lille Aspmyra.», som den kalles på folkemunne.

Torsdag kveld ble banen innviet med et herlig oppgjør mellom Misvær Mix og Skjerstad Mix med barn på 8-9 år. Og hvilket herlig oppgjør.

25-minutters omganger

Med et herlig driv, entusiasme og spilleglede viste ungene at denne

banen kommer til å bli mye benyttet.

Under selve kampen hagler det med stolpeskudd fra begge lag, skudd like utenfor og tøffe taklinger.

Fikk penger

- Misvær idrettslag har mottatt 275.000 kroner fra «Samfunnsløftet» for å utvikle banen, sier en stolt leder av fotballgruppa, Stian Brodersen.

Og hvem vet, kanskje løp det en ny Erling Braut Haaland på gressmatta i Misvær, torsdagskvelden.

Foreldre, venner og fotballfrelste sambygdinger var møtt frem for å heie på ungene.

Powered by Labrador CMS