KLAR KOKK. Morten Sjø lager ofte mat til Fauske/Sprint sitt A-lag foran hjemmekampene. I helgen har han sammen med Beate Setså Borge, Wenche Olsen og en svær dugnadsgjeng avsvaret for at flere tusen skal få noe godt å spise under ISE cup i SKS Arena. På menyen i helgen står lapskaus, pølser, vafler og frukt. Foto: Espen Johansen
KLAR KOKK. Morten Sjø lager ofte mat til Fauske/Sprint sitt A-lag foran hjemmekampene. I helgen har han sammen med Beate Setså Borge, Wenche Olsen og en svær dugnadsgjeng avsvaret for at flere tusen skal få noe godt å spise under ISE cup i SKS Arena. På menyen i helgen står lapskaus, pølser, vafler og frukt.

Venter storinnrykk i helgen:

- Det skal lages veldig mye mat

Med flere tusen innom SKS Arena i helgen er det mye mat som skal lages. - Vi har heldigvis mange folk med god erfaring, sier Morten Sjø.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Han har sammen med Beate Setså Borge og Wenche Olsen ansvaret for å legge til rette for at verken spillere eller tilskuere skal gå sultne rundt i SKS Arena i helgen.

Store lapskaus-mengder

- I år prøver vi oss med en god og sunn hjemmelaget lapskaus som hovedmaten, sier Sjø og regner med å lage minst 400 porsjoner av den.

- Det blir to stasjoner med servering i SKS Arena og der vil det også blir pølser, vafler, frukt og sjokolade å få kjøpt.

Lapskausen serveres lørdag og søndag.

Mange i sving

150 personer skal bo på Fauske videregående i forbindelse med turneringen og bestiller de lapskaus så får de det servert til middag der.

Det samme er tilfelle med frokost som også kan bestilles.

- Vi har mye mat som skal ut, både der og spesielt i hallen. Det er sikkert 30 personer som skal i sving på dugnad i kafeene, og vi skal ha god dekning på alle stasjoner. Så lenge det spilles fotball lørdag og søndag skal det være mulig å få seg mat, sier Sjø.

Fraktes til hallen

Skolen og kjøkkenet der er leid for anledningen og der vil maten produseres, før den fraktes noen få hundre meter til SKS Arena.

- I hallen rigger vi til vannbad så den holder seg god og varm uten å stå for lenge på kokeplatene. Trolig varmer vi pølsene også der og frakter dem bortover og holder dem varme i hallen, sier han.

Mulig å fylle på

Med potensielt 3.000 sultne folk er det vanskelig å spå hva det vil gå mest av.

- Vi har mulighet til å fylle på foran søndagen dersom vi ser at det er noe vi holder på å gå tom for. Butikkene har åpent på lørdagskvelden, så da kan vi kjøre på med litt ekstra, sier han videre.

Travelt og artig

Beate, Wenche og Morten skal ikke bare forberede serveringen, men også være med på gjennomføringen, og de tre vil rullere litt på hvilke stasjoner de er på.

- Det blir mange timer vi skal være i sving i helgen, sammen med resten av dugnadsgjengen. Men det er jo sånn at når man er mange sammen og har det både artig og travelt som det sikkert blir, så går også tiden fort. Dugnadsgjengen består av veldig mange flinke folk, så det blir ikke noe problem, sier Sjø og gleder seg til storinnrykk.

- Vise fram Fauske

- Når det er et så stort arrangement på Fauske er det fantastisk å ha så mange frivillige som hjelper til. Vi får vist fram Fauske på en positiv måte, og det kan bidra til at folk kommer tilbake flere ganger. Dersom vi gir de besøkende gode opplevelser kan det bidra til at det blir lettere for andre å arrangere ting også, tror han.

- Nå har Sprint hovedarrangementet sitt i SKS Arena, men folk vil jo være rundt omkring på hele Fauske. Da er det opp til bedriftene, for eksempel i sentrum, å være kreative og vise seg fram på en bra måte. De må rett og slett være klare til å ta imot masse folk, sier Morten Sjø.

Powered by Labrador CMS