NY REKORD. Butikksjef i Coop Mega Fauske, Barbro Salemonsen (t.v.) sammen med de ansatte Sandra Rasmussen, Espen Waage, Mona Rakvåg og Camilla Andreassen, kan glede seg over rekordstor omsetning i 2018. Arkivfoto: Coop
NY REKORD. Butikksjef i Coop Mega Fauske, Barbro Salemonsen (t.v.) sammen med de ansatte Sandra Rasmussen, Espen Waage, Mona Rakvåg og Camilla Andreassen, kan glede seg over rekordstor omsetning i 2018. Arkivfoto: Coop

Coop Mega Fauske omsatte for over 60 millioner kroner i fjor

Med en vekst på nesten fire prosent passerte Coop Mega Fauske for første gang i fjor den magiske grensen med en omsetning på 60 millioner kroner.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Totalt stoppet kassaapparatene på Coop Mega Fauske på like over 60 millioner kroner. Det tilsvarer en økning på 3,4 prosent fra 58 millioner kroner i 2017.

- Det er veldig gøy å starte det nye året med å se at vi for første gang har passert 60 millioner kroner i omsetning. Vi er svært fornøyde med fjoråret, og retter en stor takk til våre kjære kunder, som også er våre medeiere, sier Barbro Salemonsen, butikksjef i Coop Mega Fauske i en pressemelding.

Butikksjefen tror det er flere årsaker til at butikken kan se tilbake på en god vekst i 2018.

- Nordmenn blir stadig mer opptatt av god mat og matglede, og vi ser at kundene i økende grad etterspør kvalitet og inspirasjon. Jeg jobber sammen med svært dyktige kollegaer som er opptatt av å gi kundene våre gode matopplevelser. De ansattes kompetanse er vårt viktigste konkurransefortrinn, i tillegg til det brede utvalget frukt og grønt, ferskvarer og økologiske alternativer, sier hun.

Powered by Labrador CMS