FOTBALLSKOLE. Neste torsdag og fredag arrangerer Fauske/Sprint fotballskole for spillere født mellom 2007 og 2013. Foto: Espen Johansen
FOTBALLSKOLE. Neste torsdag og fredag arrangerer Fauske/Sprint fotballskole for spillere født mellom 2007 og 2013.

Nå blir det fotballskole på Fauske

Neste uke arrangerer Fauske/Sprint fotballskole, og da får spillerne møte flere Bodø/Glimt-profiler.

Publisert Sist oppdatert

Normalt går Rørlegger´n of Fauske/Sprint sin fotballskole rett før skolestart, men på grunn av årets prosjekt med fotballfritidsordning er den flyttet til neste uke og fotballskola arrangeres 27. og 28. juni.

- Det ble trangt i kalenderen. Det har også tidligere vært vurdert å flytte den, og nå blir det altså gjort, sier Thomas Jacobsen i Fauske/Sprint.

Han ser fram til det han tror blir to fantastiske dager med fotball.

- Det er vel den beste starten på en sommerferie man kan få. Vi er lovet sol og fint vær, men fotball er jo gøy uansett. Skulle været bli dårlig flytter man inn i SKS Arena. Vi er veldig klare til å ta imot spillerne, sier han videre.

Alle spillerne får ball og t-skjorte. I tillegg blir det gratis inngang på Fauske/Sprint sin hjemmekamp mot Hemnes, og Glimt-spillerne vil dele ut gratisbilletter til kampen mot Odd.

- Vegard Leikvoll Moberg og Marius Lode fra Bodø/Glimt skal være med på fotballskola, og kanskje kommer det enda flere Glimt-profiler, sier Jacobsen videre.

I tillegg blir det egne instruktører fra A-lag og damelag. På fotballskola deles spillerne inn i grupper etter alder og ferdighetsnivå.

- Vi gleder oss til å gi spillerne oen flotte dager og beste starten på somerferien. Tenk å bare å kose seg med fotball gode kompiser og venninner, sier Thomas Jacobsen.

Skola har også et samarbeid med Gata-festivalen og det trekkes ut fem stykker som får pass til "Familie-gata".

- Vi håper folk melder seg på og koser seg med fotball i neste uke. Fotballskola er mellom klokka ti og 15, og er åpen for alle spillere født 2007-2013 i alle lokale klubber, ikke bare de i Fauske/Sprint.

Powered by Labrador CMS