KLARE FOR INNSATS. Det er mye som skal gjøres for å holde en dagligvarebutikk i gang i førjulstida, og på Rema 1000 på Rognan velger de å holde dørene åpne hele natten i to døgn. Kjøpmann Ivar Klausen er stolt av sine ansatte som selv kom opp med ideen, og her er han sammen med de som skal være på «nattskiftet» fra torsdag til lørdag. Fra venstre: Ahmed Hamsa, Ivar Klausen, Gjermund Ellingsen og Åshild Karlsen. Foto: Helge Simonsen
KLARE FOR INNSATS. Det er mye som skal gjøres for å holde en dagligvarebutikk i gang i førjulstida, og på Rema 1000 på Rognan velger de å holde dørene åpne hele natten i to døgn. Kjøpmann Ivar Klausen er stolt av sine ansatte som selv kom opp med ideen, og her er han sammen med de som skal være på «nattskiftet» fra torsdag til lørdag. Fra venstre: Ahmed Hamsa, Ivar Klausen, Gjermund Ellingsen og Åshild Karlsen.

Nå blir det døgnåpent hos Rema 1000

På Rognan er det en spent gjeng som skal jobbe både dag og natt inn mot jula. - Vi er her uansett, så da kan vi like godt holde åpent, ler kjøpmann Ivar Klausen.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Det er ingen tvil om at det er mye som skal handles i førjulstida, og at butikkene gjerne er mer enn overfylt av stressende folk.

Men det er noe som Rema 1000 på Rognan vil gjøre noe med.

- Her kan jeg nesten garantere et stressfritt miljø, det er bare å komme på natta det, sier kjøpmann Ivar Klausen og smiler lurt.

To netter

For det som har vært sagt litt på spøk de siste årene, er nå en realitet. Fra torsdag morgen til stengetid klokka 22 på lørdag, er butikken åpen som vanlig, hele døgnet.

- Vi har lekt litt med tanken, og det er de ansatte selv som har lansert ideen. For i denne tida er det folk på jobb i butikken hele natta uansett for å plassere ut varer og gjøre den klar til neste dag. Da har det blitt nevnt at vi kunne jo bare hatt åpent, så da gjør vi et forsøk på det, sier Klausen.

Viktig måned

For dagligvarebransjen er det ingen måned som er så viktig som desember. Det er mye som skal handles til jul, og det er stor konkurranse om å nå fram til kunden.

- Jeg har ingen store forventinger om et enormt rush av folk som vil gjøre unna julehandelen om natta, men de har i hvert fall muligheten. Som vi sier, vi er her og jobber uansett, så da sier vi like greit at vi har dørene åpne for folk, sier Klausen.

- Jeg har sagt at vi sier oss fornøyde om vi har salg i kassen hver time, så får alt annet være en ren bonus, ler den blide kjøpmannen på Rema 1000 på Rognan.

Powered by Labrador CMS