GODE KOLLEGAER. Mona Rakvaag (t.v.) og Jorunn Jakobsen har vært kollegaer i en eller annen ferskvaredisk siden midten av 80-tallet. De stortrives med både jobb og arbeidspartner. Foto: Helge Simonsen
GODE KOLLEGAER. Mona Rakvaag (t.v.) og Jorunn Jakobsen har vært kollegaer i en eller annen ferskvaredisk siden midten av 80-tallet. De stortrives med både jobb og arbeidspartner.

- Det er fremdeles bestselgeren:

Mona og Jorunn har grillet flere hundre tusen kyllinger

Mona Rakvaag (59) og Jorunn Jakobsen (74) har jobbet sammen siden midten av 80-tallet, og de har sannsynligvis grillet rundt 350.000 kyllinger siden den gang.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: - Men vi er ikke lei av hverandre av den grunn, sier de to og ler godt.

Nettopp det gode humøret er nok grunnen til at de fremdeles gleder seg til å komme på jobb hver eneste dag. Mona Rakvaag som ferskvaresjef på Mega, og Jorunn som arbeidende lagt over det som ville sendt mange andre ut i pensjonistenes rekker.

Stortrives

- Men jeg trives så innmari godt her, hvorfor i all verden skal jeg sitte hjemme? Nei, har er man sammen med folk og får gjort noe nyttig. Det er sånn jeg vil ha det, sier Jorunn bestemt.

Mona stemmer i og forteller at hun er veldig glad for at Jorunn fremdeles kommer på jobb når de trenger det.

- Hun har jo en meget høy kompetanse på faget, så vi er veldig glad for at hun er disponibel for oss her. Som hun sier det, vi er en veldig hyggelig gjeng sammen.

Lang erfaring

De to har jobbet sammen siden Jorunn startet på det som het Peto i 1986, mens Mona faktisk begynte i yrket allerede i 1978 på Epas. Det gir en samlet erfaring som nærmer seg 80 år, og et unikt perspektiv på fauskefolkets matvaner.

- Det vi kan si er at det har gått utrolig mange kyllinger gjennom grillen i løpet av disse årene. Den har alltid vært populær, og det har ikke avtatt heller, sier de to.

På en gjennomsnittlig dag går det rundt 50 kyllinger ut til sultne folk i farta, og om man ganger det opp mot arbeidsdager og år, så havner man faktisk på nesten en halv million.

Fremdeles favoritten

- Jeg synes fremdeles at det er det beste vi har. Jeg er ikke lei av kylling, på ingen måte, sier Jorunn.

Mona forteller hennes favoritt er alle de gode salatene som lages hver eneste dag.

- Det er mye vi lager selv, og det krever mye jobb. Alt fra salater til varmretter og all grillmaten. I tillegg skal vi prøve å være behjelpelig med å finne fram til ting som kundene ønsker, og har vi det ikke inne, så må vi prøve å skaffe det, sier hun.

For det er ingen tvil om at det blir satt pris på av de som handler.

- Det er klart at alle de hyggelige kommentarene og tilbakemeldingene vi får er med på å gjøre jobben gøy. Og det er veldig viktig, sier de damene til Saltenposten.

Powered by Labrador CMS