PÅ TUR. I for arrangerte Sørfold lokalhistorielag en tur til Fagerbakk på kulturminnedagen. I år blir det mat fra flere land på ungdomshuset på Kvarv. Foto: Halvdan Haug, Årbok for Sørfold.
PÅ TUR. I for arrangerte Sørfold lokalhistorielag en tur til Fagerbakk på kulturminnedagen. I år blir det mat fra flere land på ungdomshuset på Kvarv.

Klart for kulturminnedagen i Sørfold

Sørfold lokalhistorielag markerer Kulturminnedagen i morgen med smak av mat og kultur fra flere land.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: Det skjer fra klokka 12 i ungdomshuset på Kvarv.

25. året

Kulturminnedagene arrangeres i Norge for 25. året på rad, fra 8. til 16. september.

Årets Kulturminnedager inngår som en del av kulturarvåret 2018, et europeisk initiativ fra Europarådet og EU. Formålet med kulturarvåret er å feire den mangfoldige europeiske kulturarven, vise at kulturen ikke er statisk og at vi deler en felles historie og identitet.

Ikke bare norsk

Tema for årets Kulturminnedager og kulturarvåret er derfor «Typisk norsk - ikke bare norsk». Tematikken er ment som inspirasjon for kulturminnedagsarrangører over hele landet og kan være med på å sette søkelyset på hva som definerer den norske og den lokale kulturarven.

Hva er norsk og hvordan har lokalsamfunnet blitt påvirket i møte med verden, folk og andre kulturer.

Mat i Sørfold

Sørfold lokalhistorielag har i år valgt å satse på matkultur fra flere land - også norsk. Det blir flerkulturell musikalsk underholdning og bildevisning - Landskap i Sørfold, før og nå.

Det blir bidrag fra Russland, Thailand, Syria, Litauen og Norge, opplyser arrangøren, Sørfold Lokalhistorielag.

Powered by Labrador CMS