FORNØYDE. Arrangørgjengen Jim Raymond Hansen, AnitaSletteng Øystein Gangstøe og Else Kari Gangstøe er strålende fornøyde med både musikken, været og stemninga. Foto: Maria Edvardsen
FORNØYDE. Arrangørgjengen Jim Raymond Hansen, AnitaSletteng Øystein Gangstøe og Else Kari Gangstøe er strålende fornøyde med både musikken, været og stemninga.

Etterlengtet festival i fjæra

Både publikum og artister hadde savnet å møtes om musikken.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Den korona-tilpassede festivalen med en maksgrense på 200 publikummere åpnet for publikum allerede klokka 16. Det er Jim Raymond Hansen som har dratt i gang festivalen i sin egen hage.

Grand prix

Bandene og artistene som bidro, var Ole B.Quartet, Næstbyholmen, Espen B. Mærvoll, Anders Brodersen og John Kristian Karlsen, i tillegg til Ramblin Roots.

Først ut var John Kristian Karlsen med band, som spilte egenproduserte låter og viser. Han toppet deretter opptredenen med Grand prix-låten Volare, og da tok han fram operasangeren i seg, til publikums fornøyelse.

Vipps gjerne

Festivalen hadde ingen servering, som en del av tilpasningen til smittevern. Men folk koste seg med medbragt snacks og drikke.

Inngangen var gratis, men støtte blir godt mottatt i en vanskelig tid for kulturbransjen.
- Det er mulig å vippse en slant til artistene, sier Jim Raymond Hansen.
Også Anders Brodersen spilte en rekke egenproduserte låter, noen av dem ikke utgitt ennå.
Deretter var det Ole B Quartet som lagde deilig festivalstemning.

God følelse

- Følelsen er bra. Dette er strålende, og vi er fornøyde! sier Hansen.
Publikumstallet hadde kommet opp i 160 da klokka rundet 18. Det var forventet at noen flere kom sigende inn på festivalområdet utover kvelden.

Heldig med været

Det var værforbehold for festivalen, og den første augustdagen leverte sol fra blå himmel og nesten ingen vind.
- Været kunne ikke blitt bedre. Dette er helt topp, sier Hansen.

Siste band ut på scenen i kveld er Ramblin Roots, bestående av Stig Rune Holien, Øystein Gangstøe, Karl Olav Aronsen og Jim Raymond Hansen.

Klokka 21 ble arrangementet avsluttet.

Powered by Labrador CMS