I TOPPEN. Det ble tap i seriefinalen for Fauske/Sprints juniorlag, men hovedtrener Mathias Sørensen (lengst til høyre) gleder seg over en god andreomgang. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
I TOPPEN. Det ble tap i seriefinalen for Fauske/Sprints juniorlag, men hovedtrener Mathias Sørensen (lengst til høyre) gleder seg over en god andreomgang.

Juniorlaget var nær ved å vinne serien

Fauske/Sprints juniorlag var nær ved å vinne serien, men «sprakk på oppløpssiden».

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Seriefinalen gikk mot Junkeren i Stordalen mandag kveld. Vinneren ville bli serievinner. Med uavgjort ville Fauske/Sprint vinne serien med seier mot ett av bunnlagene i siste kamp.

Sist lagene møttes, på Fauske i juni, ble det 4-1 til Junkeren. Men Junkeren har i mellomtiden blant annet gått på 0-8-tap mot Grand, et lag Sprint slo på Fauske for et par uker siden.

Mange mål

Men det gikk ikke å bra for Sprint i seriefinalen. 0-1 kom etter 10 minutter da et frispark havnet i tverrliggeren og returen ble satt i mål. 2-0 kom etter heading på corner etter nesten en halvtime.

Før pause ble det både 3-0 og 4-0. Dermed var kampen kjørt allerede før pause.

Andreas Gleinsvåg tente et bittelite håp da han, som så mange ganger før, skar inn fra høyresiden og satte ballen i mål. Men så ble kampen definitivt avgjort med kampens vakreste mål, et brassespark fra 8-10 meter.

God avslutning

Jonas Slettmyr satte inn et trøstemål på slutten, men det endte 2-5, og Junkeren ble seriemester for junior i Salten.

Bra andreomgang, og ingen dårlig stemning her, for vi hadde ikke forventet å kjempe i toppen i denne rare sesongen. Vi er to helt ferske trenere, sier Mathias Sørensen, som trener laget sammen med hjelpetrener Ali Al-Nashi.

Powered by Labrador CMS