FIN DUO. 14-åringene Silje Esaiassen på gitar og Hermine Horndal på vokal framførte sangen «Berlin» på Fauske UKM som denne gangen foregikk på scenen på Vestmyra skole på dagtid mandag. Alle foto: Sylvia Bredal
FIN DUO. 14-åringene Silje Esaiassen på gitar og Hermine Horndal på vokal framførte sangen «Berlin» på Fauske UKM som denne gangen foregikk på scenen på Vestmyra skole på dagtid mandag. Alle foto: Sylvia BredalHAR KONTROLL. Per Kristian Astad Storli var med som arrangør og styrte lys og lyd

UKM Fauske

- Jeg fikk ordentlig kick av å stå på scenen

Silje Esaiassen (14) syntes det var artig å få delta på UKM på Vestmyra skole.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Selv om det i år var veldig få påmeldte til den lokale kulturmønstringen, så ikke det ut til å påvirke deltakerne. I lunsjpausen mandag var det «stinn brakke» i kunnskapstrappa på skolen av elever og lærere og noen få foreldre.

- Var dere ikke nervøse i forkant?

- Egentlig ikke, og jeg fikk ordentlig kick, sier Silje Esaiassen, som smiler gledesstrålende.

Hun spiller el-gitar og framførte «Berlin» sammen med Hermine Horndal. Det gjorde de kjempefint.

Overrasket

En annen som smiler fra øre til øre er konferansier Ronny André Slettmyr. Han liker å stå på scene han også, og dette var hans første gang på UKM.

- Jeg ble så overrasket at jeg gikk videre, fordi jeg trodde helt sikkert av det var bare sceneinnslagene som gjorde det.

Slettmyr har vært med på skoleforestillinger før, og gleder seg til fortsettelsen på fylkesmønstringen. Slettmyr presenterte deltakerne med smil og glød i øynene, og fikk publikum til å gi applaus.

Kun musikk

Til sammen var det seks sceneinnslag, og det var kun musikk-innslag. Maryana Coffey (16) deltok i to nummer, et med bandet O.S.O og låta «Og with the flow» og et solo-nummer. Hun gikk videre med soloinnslaget og med den selvskrevne låta «Traintracks». Hannelise Dahl har vært med flere ganger på UKM Fauske. Denne gangen sang og spilte hun «Straigt for life». Rap ble det også med Isach Svemo Hristov på 14 år som var den yngste deltakeren.

I tillegg var Per Kristian Astad Storli med som arrangør, og han jobbet med lys og lyd. Han får også bli med til fylkesmønstringen.

HAR KONTROLL. Per Kristian Astad Storli var med som arrangør og styrte lys og lyd Foto: Sylvia Bredal
HAR KONTROLL. Per Kristian Astad Storli var med som arrangør og styrte lys og lyd

Musikk på mandag

Blant publikum var de tre guttene Bjørn Tore Måseide, David Vilhelmsen og Eirik Olufsen. De synes UKM i lunsjpausen var en forandring som frydet.

- De er flinke de som deltar, og det er vanskelig å si hvem som går videre.

Samtidig kunne de ønsket seg en låt eller to som var litt munter.

- Det blir litt dystert, mener guttene.

Juryen brukte kort tid på å bestemme seg, slik at publikum og deltakerne kunne gå til neste skoletime med viten om hvem som gikk videre.

MODIG GJENG. Dette var årets UKM-deltakere på Fauske, som framførte låtene sine i lunsjen til medelever på ungdomsskolen på Vestmyra. Maryana Coffey, Einar Johan Esaiassen, Dominic Hamsund, Ronny Andre Slettmy, Hermine Horndal, Silje Esaiassen, Hannelise Dahl og Isach Svemo Hristov. Foto: Sylvia Bredal
MODIG GJENG. Dette var årets UKM-deltakere på Fauske, som framførte låtene sine i lunsjen til medelever på ungdomsskolen på Vestmyra. Maryana Coffey, Einar Johan Esaiassen, Dominic Hamsund, Ronny Andre Slettmy, Hermine Horndal, Silje Esaiassen, Hannelise Dahl og Isach Svemo Hristov.
Powered by Labrador CMS