KJØKKEN. Prosjektleder i Nordic smart house, Mari Karadas må nå finne et alternativ til de første leietakerne som nå sto klar til å flytte inn i leilighetene i Marmorveien. Foto: Frank Øvrewall
KJØKKEN. Prosjektleder i Nordic smart house, Mari Karadas må nå finne et alternativ til de første leietakerne som nå sto klar til å flytte inn i leilighetene i Marmorveien.

Innflyttingen utsatt fordi entreprenøren dro

Den første leietakeren skulle flytte inn hos Nordic smart house i morgen. Nå må han kanskje ta inn på hotell

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Årsaken er at totalentreprenøren, Hugaas entreprenør AS og Nordic smart house er blitt uenige om økonomiske spørsmål, skriver Avisa Nordland.

- Kontraktsbrudd

Det var onsdag entreprenøren pakket sammen og dro. Da hadde ikke arbeidet gått som planlagt siden mandag.

Prosjektleder Mari Karadas sier til Avisa Nordland at entreprenøren gjør seg skyldig i kontraktsbrudd.

Hun sier at de er opptatt av å ivareta leietakerne og sørge for at de lokale underentreprenørene ikke lider økonomiske tap. Nordic smart house betaler det de har utestående hos hovedentreprenøren

- Behjelpelig

- Vi skal hjelpe leietakerne på alle mulige måter. Det være seg å innkvartere folk på hotell, oppbevare flyttelass eller andre praktiske ting. Ingen skal behøve å bekymre seg for noe som helst, sier hun og påpeker at de har møtt forståelse hos samtlige, sier Mari Karadas til an.no.

Hugaas entreprenør AS eies av Hugaas-gruppen AS og har tidligere vært ute i hardt vær. Ifølge Brønnøysunds Avis la lokale underleverandører ned arbeidet i januar i fjor for å få betalt fra Hugaas i forbindelse med byggingen av Salhushallen.

- Har forslag

Til Avisa Nordland har Hugaas entreprenør skrevet følgende i en SMS:

«Hugaas Entreprenør har benyttet seg av retten til å stanse arbeidene på grunn av en oppstått uenighet mellom partene. Vi har imidlertid kommet med konstruktive forslag for å løse dette, som vi nå avventer svar på».

Powered by Labrador CMS