TAKKER AV. Kommunalsjef for eiendom, plan og utvikling i Fauske kommune, Trond Heimtun, har sagt opp sin stilling. Foto: Sylvia Bredal
TAKKER AV. Kommunalsjef for eiendom, plan og utvikling i Fauske kommune, Trond Heimtun, har sagt opp sin stilling.

Leder:

- Har gjort en god jobb for Fauske kommune:

To av fire kommunalsjefer i Fauske kommune har sagt opp jobben, og er klar for å skifte arbeidsgiver.

Publisert Sist oppdatert

De som overtar jobben får en god start

To av fire kommunalsjefer i Fauske kommune har sagt opp jobben, og er klar for å skifte arbeidsgiver. Den ene er Trond Heimtun som er kommunalsjef for eiendom, plan og utvikling, mens den andre er kommunalsjef for økonomi og virksomhetsstyring, Kariann Sørdahl.
Begge har gjort en solid jobb på sitt felt, og de vil bli savnet.

Nå er det ikke overrakende at ledere skifter jobb for å prøve noe nytt. Det kan være sunt for alle parter. Vi har tro på at kommunen klarer å rekruttere dyktige etterfølgere.

Fauske kommune bør være en attraktiv arbeidsplass.

Det går også fram av attesten kommunen får av Trond Heimtun. Han har hatt både utfordrende og flotte år, og han har trivdes godt i jobben. Nå blir han assisterende fylkesdirektør for transport og infrastruktur i Nordland.
Det gir ham nye utfordringer som vi er sikker på at Heimtun vil takle.

Hvem som blir den nye arbeidsgiveren til Kariann Sørdahl får vi ennå ikke vite. Hun sier selv at hun har fått et tilbud i en ny jobb som hun ikke vil takke nei til.

Trolig er det en stilling som ikke er utlyst.Vi vil tro det er en arbeidsgiver som har lagt merke til jobben Kariann Sørdahl har gjort i Fauske kommune.

Som kommunalsjef for økonomi og virksomhets-styring har hun vært en viktig arkitekt for å få kommunen ut av Robek-lista.
Nå er hun forberedt på travle dager før hun slutter på forsommeren.

Felles for de to som slutter er at de på hvert sitt felt har sørget for at de som overtar jobben får en god start. De slipper å rydde opp i kaos, og kan i stedet bygge videre på innsatsen og resultatene til sine forgjengere.

De kan rette blikket framover.

I en kommune er det alltid noe som kan forbedres. Økonomi er et viktig tema, og det samme gjelder eiendom, plan og utvikling.

Samtidig som vi ønsker de to som takker for seg lykke til i ny jobb, håper vi at Fauske får gode søkere til stillingene som nå blir ledige.

Powered by Labrador CMS