ÅPNER BIBLIOTEKET. Kristine Nordal er tilbake på Sørfold bibliotek på Straumen etter å ha hatt hjemmekontor. Det er nå åpent to dager i uka. Foto: Eva S. Winther
ÅPNER BIBLIOTEKET. Kristine Nordal er tilbake på Sørfold bibliotek på Straumen etter å ha hatt hjemmekontor. Det er nå åpent to dager i uka.

Har begynt å åpne kulturtilbud igjen

Biblioteket på Straumen og ungdomsklubben i Røsvik har åpnet igjen.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: 14. mai begynte biblioteket på Straumen å ha åpent igjen, men bare to dager i uka. Det er begrensninger og rutiner for smittevern. I tillegg åpnet ungdomsklubben i Røsvik 13. mai.

De nye åpningstider på biblioteket, i første omgang fram til sommerferien, er mandag og torsdag fra klokken 11 til 14.

- Det vil ikke være anledning for lånere til å gå rundt og kikke i hyllene, men hvis du ikke vet hva du vil låne, vil betjeningen hjelpe deg med å finne noe som passer. Primært ønsker vi at lånerne bestiller på forhånd, enten ved å reservere via nettet eller ringe biblioteket på telefon 46851792, opplyser de på hjemmesiden.

Filialene i Røsvik og Leirfjorden har ikke vanlig åpent foreløpig, men lånere kan ringe til filialstyrerne for å avtale: Filial Leirfjorden, Nordsia oppvekstsenter: Liv Elin Lund, telefon 90154863. Filial Røsvik, Ulf Roger Strøksnes: telefon 41621696.

Ungdomsklubben i Røsvik åpnet igjen onsdag 13. mai, med begrensninger. Det forutsettes at maks 10 personer er til stede samtidig, at en meters avstand overholdes og at smittevern- og hygienegregler følges. Videre klubbkvelder i Røsvik fram til sommerferien er 27. mai og 10. juni.

Kommunen kommer tilbake med info om åpning av Kjeller'n ungdomsklubb på nordsia. Når det gjelder Straumen, arbeides det for å få til et alternativt tilbud så lenge Sørfolhallen er stengt. Sørfoldhallen med basseng og treningsrom vil være stengt ut skoleåret. Det samme gjelder garderobebygget på Lakselva, men banen er åpen for organisert bruk hvis NFF's koronavettregler overholdes.

Powered by Labrador CMS