Se video fra brannen:

Fryktet spredning: Full overtenning i tomannsbolig på Fauske

Brannvesenet rykket ut til en brann i en leilighet i Linerleveien på Fauske torsdag kveld.

Publisert Sist oppdatert

Alle som oppholdt seg i bygningen skal i følge politiet har kommet seg ut. Nødetatene rykket ut litt før klokka 20.

Den ene leiligheten er overtent i den vertikaldelte boligen, og det var fare for at brannen skal spre seg til den andre leiligheten.

Brannvesenet rettet også vannslanger mot en nabohus som også er vertikaldelt, for at brannen ikke skulle spre seg. Huseieren hadde også vann på taket.

En nabo som satt ute og spiste på altanen, var den som oppdaget brannen. De observerte en mann og en kvinne som åpnet en dør, og kom ut og ropte at det brant. Da de kom ut sto flammene ut av døra. De to skal ha lagt på sprang til skogs, og er ikke observert senere, i følge vitner som var til stede.

Naboen var den som ringte til brannvesenet. De måtte også knuse et vindu til altandøra i naboleiligheten for å berge ut en kvinne. Kvinnen er ivaretatt av ambulansepersonell.

Litt før klokka 21 så det ut til at brannvesenet hadde begynt å få kontroll over brannen.

16 beboere i nabohus som ble evakuert under brannen på grunn av røyken, kunne da komme hjem igjen.

Powered by Labrador CMS