LYS. Det er allerede besluttet at det skal komme ny LED-belysning i alle fire tunnelene, der hvert fjerde armatur blir nødlys med batteri-backup. Bildet er fra Sjønståfjell tunnel. Foto: Per-Ludvig Mosti
LYS. Det er allerede besluttet at det skal komme ny LED-belysning i alle fire tunnelene, der hvert fjerde armatur blir nødlys med batteri-backup. Bildet er fra Sjønståfjell tunnel.

Fikk løfte om utbedring av veien

(SULITJELMA/BODØ) Lensmann Ronny Borge kom hjem med løfter om utbedringer av tunnelene på Fylkesvei 830 mellom Finneid og Sulitjelma.

Publisert Sist oppdatert

Torsdag hadde Borge et møte med Nordland Fylkeskommune om tunnelene på Sulis-veien. Han er godt fornøyd med løftene han fikk på møtet.

- Veieier stilte med sju personer i møtet sammen med brann, helse og meg fra politi. Det ble et veldig godt møte der alle har felles forståelse for hva som er mangler med tunnelene og veien, skriver Ronny Borge i et referat fra møtet på Facebook.

Økonomi

Alle på møtet er enige om hva som må gjøres, men det er også et økonomisk spørsmål når utbedringer blir gjort. Men Borge fikk inntrykk av at det var en vilje til å finne løsninger.

- Det er allerede før dette møtet besluttet at det kommer ny LED-belysning i alle fire tunnelene, der hver fjerde armatur blir nødlys med batteribackup. Det blir befaring for dette neste uke, og jobben starter på nyåret så snart entreprenør er klar, skriver Borge.

Under dette arbeidet legges det kabelgate i taket som kan benyttes til andre ting.

Mobildekning

Nå skal det settes inn tunge støt mot teleoperatørene for å få etablert mobildekning på hele strekningen, og helst inni tunnelene. Det vil gjøre mange av de andre manglene lettere å løse.

- Mobildekning betyr at både den som trenger hjelp og de som skal hjelpe får kommunisert med omverden. Det løser også kontakt med- og styring av nødlys og varsling fra Veitrafikksentralen Vi er enige om at det må komme lys på utsiden av tunnelene som varsler når noe har skjedd. Det kan komme på plass nokså enkelt. Det samme gjelder for annet nødutstyr i og utenfor tunnelene.

Kalking

Lensmannen konstaterer at slik refleksene fremstår i dag er de mer til fare enn til hjelp.

- Med ny, god belysning kan disse fjernes. Maling eller kalking av vegger, renhold, merking av kantlinjer er det også bred enighet om er gode tiltak. At det er dårlig dekke er det også enighet om, forteller Borge

Vann i tunnel

Han tok også opp utfordring med at det renner vann inn østre inngang i Stokviknakken som gjør at det ofte er vann leller is i innløpet.

Han minnet også om standarden på rekkverk og veibanen mot elva langs hele strekningen. Rekkverkene henger og slenger.

- Alt i alt en positiv dag som gir meg gode forhåpninger om at ting vil bli gjort til det bedre for veifarende til og fra Sulsis skriver Ronny Borge på Faceboook.

Han får mange gode tilbakemeldinger for initiativet.

Powered by Labrador CMS