HEDRET. Eva Jonassen fra Misvær, en verdig vinner av Ildsjelprisen 2019. Foto: Lars Olav Handeland
HEDRET. Eva Jonassen fra Misvær, en verdig vinner av Ildsjelprisen 2019.

Eva Jonassen ble årets ildsjel i Misvær

Det var en overrasket dame som fikk årets Ildsjelprisen i Misvær.

Publisert Sist oppdatert

- Jeg tror dokker har tatt feil. Men det var veldig artig, tusen takk, sa Eva Jonassen til stor applaus fra salen da hun mottok prisen.

Det skjedde under årets kulturkveld i samfunnshuset i Misvær fredag.

Hun fikk tildelt prisen for sitt store engasjement gjennom mange år i lag og foreninger i bygda, blant annet i helselaget som i sin tid fikk bygd eldreboliger. Hun har ellers drevet kafé, startet opp med lefsebakeri i bygda, tatt initiativ til å få satt opp gapahuker for å nevne noe. Eva Jonassen er en voksen dame som går i sitt åttiåttende år og er fortsatt en ivrig turgåer. Det er ikke mange fjelltopper og dalsider som hun ikke har besøkt i i området opp gjennom årene.

APRILSPØK. Misvær Musikkforening og Tempo Hornmusikk fra Beiarn hadde tatt aprilspøken i Saltenposten ad notam og slått seg sammen, i hvert fall for denne kvelden. Dirigent var Ivar Sæther fra Beiarn Foto: Lars Olav Handeland
APRILSPØK. Misvær Musikkforening og Tempo Hornmusikk fra Beiarn hadde tatt aprilspøken i Saltenposten ad notam og slått seg sammen, i hvert fall for denne kvelden. Dirigent var Ivar Sæther fra Beiarn

I samfunnshuset ble det en helaftens kulturmønstring videre utover kvelden.

Godt opplagte kor og orkestre fra bygdene fylte salen med sang og musikk til publikums begeistrede glede. Og storsalen var helt fullsatt. Konferansier for anledningen, Kristian Krokslett ledet og bandt det hele sammen med humor og vidd.

MYE FOLK. Storsalen i samfunnshuset i Misvær var fullsatt på kulturkvelden. Foto: Lars Olav Handeland
MYE FOLK. Storsalen i samfunnshuset i Misvær var fullsatt på kulturkvelden.
Powered by Labrador CMS