SIGNERTE. Torsdag kveld ble Emil Pettersen Fauske/Sprint-spiller igjen. 27-åringen blir dermed den tredje forsterkningen på kort tid og trener Tom Erik Lund sier det fortsatt kan komme flere. Foto: Fauske/Sprint
SIGNERTE. Torsdag kveld ble Emil Pettersen Fauske/Sprint-spiller igjen. 27-åringen blir dermed den tredje forsterkningen på kort tid og trener Tom Erik Lund sier det fortsatt kan komme flere.

Emil Pettersen tilbake til Fauske/Sprint

Emil Pettersen (27) skrev torsdag kveld under under for Fauske/Sprint igjen.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Saltdalingen dro sommeren 2017 til Junkeren. Da var han toppscorer i Sprint.

Forrige sesong spilte han for moderklubben Saltdalkameratene.

- Vi har egentlig vært interessert i å få han tilbake helt siden han dro. Det er litt som med Richard Johansen Halvorsen og nå er begge to på plass igjen, sier trener Tom Erik Lund fornøyd.

- Nå passet det for han selv, og det er vi veldig glade for. Emil har fem sesonger i Sprint fra før og scoret da 51 mål på 71 kamper, noe som er et veldig bra scoringssnitt. Nå har han også fått seg erfaring fra spill én divisjon opp fra der vi har vært, fortsetter han.

Lund er veldig glad for at Pettersen er tilbake og klar for innsats. Hvor på banen det blir gjenstår å se.

- Han spilte spiss i Sprint sist, men har også vært kantspiller og indreløper siden den gang. Det er en spiller med stor kraft i boksen og en spiller med pondus. Han er en offensiv spiller som det lukter mål av, sier han videre.

Med Emil Hansen, Richard Johansen Halvorsen og nå Emil Pettersen på plass, så er Sprint betydelig forsterket foran 2022-sesongen selv om kapteinen gjennom mange sesonger, Joakim Moen Lund, ga seg etter forrige sesong.

- Det er gode forsterkninger for oss. Vi vet at spillere kommer og går. Å få påfyll av erfarne spillere utenfra er bra for oss, og jeg synes vi har gjort usedvanlig mange gode signeringer hittil i år, mener treneren.

Det var også noe de trengte, for siden 2019 er det mange spillere som er blitt borte.

- Da er det godt å få erstattet dem med gode spillere, og det er godt med friskt blod inn i gruppa. Det bidrar til at også andre spillere vil utvikle seg i riktig retning, sier han.

Han vil ikke slå fast at de er ferdige med å forsterke foran den kommende sesongen.

- Det er alltid rom for forsterkninger inn. Vi er veldig fornøyde med troppen slik den er nå, men det vil være dumt om ikke døra står åpen litt til. Og per nå er faktisk hele stallen spillere som er fra Indre Salten. Det er gøy å ha et så godt lag med bare lokale spillere, sier Tom Erik Lund.

Powered by Labrador CMS