STORE SKADER. Det var ingen personskader under sammenstøtet, men bussen var derimot ikke like heldig. Foto: Lise Ailin Rosvoll Berntzen
STORE SKADER. Det var ingen personskader under sammenstøtet, men bussen var derimot ikke like heldig.

Trafikkuhell i Fauske sentrum:

Buss fikk hard medfart

(FAUSKE) En trailer rygget inn i en buss ved bensinstasjonen Shell på Fauske onsdag morgen.

Publisert Sist oppdatert

Saken er oppdatert:

Politiet var allerede på plass og gjorde undersøkelser på stedet, da Saltenposten ankom.

- Politiet fikk en melding om et trafikkuhell ved Shell på Fauske tidlig onsdags morgen. Meldingen gikk ut på at en buss hadde svinget inn på parkeringsplassen og deretter blitt rygget på av en trailer, opplyser operasjonsleder Kjetil Kaalas.

Oppretter sak

I følge politiet på stedet, hadde ikke sjåføren av bussen med seg noen passasjerer da uhellet skjedde.

- Nå er det politiets oppgave å etterforske saken, og finne ut av de faktiske forhold rundt trafikkuhellet, sier operasjonsleder Kalaas til Saltenposten.

Han bekrefter at det vil bli opprettet sak.

Både sjåfør av buss og trailer framsto som uskadet, men det ble store materielle skader på bussen.

TRAFIKKUHELL. Bussen fikk hard medfart etter å ha blitt rygget på av en trailer. Foto: Lise Ailin Rosvoll Berntzen
TRAFIKKUHELL. Bussen fikk hard medfart etter å ha blitt rygget på av en trailer.
RASKT PÅ STEDET. Politiet rykket ut på kort tid, da det kom melding om et trafikkuhell i Fauske sentrum onsdag morgen. Foto: Lise Ailin Rosvoll Berntzen
RASKT PÅ STEDET. Politiet rykket ut på kort tid, da det kom melding om et trafikkuhell i Fauske sentrum onsdag morgen.
KONTROLLERER LAST. Politiet tilkalte Statens Vegvesen for få en faglig vurdering av lasten til traileren. - Alt var i skjønneste orden, lasten er forsvarlig og godkjent, forteller politiet på stedet. Foto: Lise Ailin Rosvoll Berntzen
KONTROLLERER LAST. Politiet tilkalte Statens Vegvesen for få en faglig vurdering av lasten til traileren. - Alt var i skjønneste orden, lasten er forsvarlig og godkjent, forteller politiet på stedet.
Powered by Labrador CMS