Friluftsfestivalen på Strøksnes:

BILDER OG VIDEO: - Målet er at folk skal møtes ute i friluft

Nyvalgt leder i Strøksnes grendelag, Oddbjørg Odden står på for at folk skal komme seg ut.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: Det var en fornøyd sjef for friluftsfestivalen på Strøksnes som skuet ut over isen på Sagvatnet lørdag. Oddbjørg Odden er nyvalgt leder for Strøksnes grendelag, og har i helga sammen med rundt ti frivillige arrangert festivalen for sjette år på rad, med utekino, isfiske og lokal mat, for å nevne noe.
- Hva er konseptet med denne festivalen?
- Konseptet er at folk skal være ute i friluft så mye som mulig.
Hun forklarer videre at det handler om å skape møteplasser utendørs.

Les også: Ludvik fikk den minste fisken, men vant konkurransen

Første gang festivalen ble arrangert var i 2015. Isfiskekonkurransen, som er en av aktivitetene under festivalen, har i år byttet plass fra Vakkerlivatn til Sagvatn, noe folk var fornøyde med. For det var fisk å få! Nærmere bestemt røyr.
Konkurransen var for barn opp til 16 år, men også de voksne prøvde seg litt på fisket.

Vinner av fiskekonkurransen var Ludvik Matheo Pettersen som både fikk den minste fisken og flest fisk totalt av alle deltakerne, nemlig 7 stykker. Den største fisken fikk Hedda Rubbås Sørensen.
- Alle fiskerne fikk i tillegg diplom, forteller Oddbjørg Odden.

Les mer om festivalen og isfiskedagen i onsdagens papirutgave.

Powered by Labrador CMS