Coop Nordland deler ut i disse dager kjøpsutbytte til kundene sine. Her i fra åpning av nybutikk i Sulis i april. Foto: Cato A. Hultmann
Coop Nordland deler ut i disse dager kjøpsutbytte til kundene sine. Her i fra åpning av nybutikk i Sulis i april.

Betaler ut 37 millioner kroner i utbytte til kundene

Medeierne i Coop Nordland får i disse dager utbetalt 37 millioner kroner i kjøpeutbytte for 2019.

Publisert Sist oppdatert

Det er en økning på 7,6% sammenlignet med 2018, skriver Coop i en pressemelding.

- I Coop er vi stolte over å være annerledes, spesielt når overskuddet skal deles og medeierne får sitt kjøpeutbytte, sier Lars Arve Jakobsen, administrerende direktør i Coop Nordland.

Aldri før har Coop Nordland hatt flere medeiere og aldri før er det betalt ut et større kjøpeutbytte enn for 2019.

- Medeierne er våre beste og mest lojale kunder, som hver og en har bidratt til at vi nå utbetaler et rekordstort kjøpeutbytte på 37 millioner kroner, sier Jakobsen.

Det siste året er det blitt lansert flere nye medlemsfordeler, blant annet på strøm fra LOS, lading for elbil fra Grønn Kontakt og nå nylig på reiser med Ving. Jakobsen forteller at samvirkelaget har 62 000 medeiere, og at det spesielt er de yngre som har blitt medeiere i Coop Nordland i 2019.

- Delingsøkonomi er i vinden som aldri før, og treffer spesielt de yngre aldersgruppene. I 2019 fikk vi over 2500 nye medlemmer, og hele 19,5 prosent av våre medeiere er under 30 år. De yngre kundene våre er i tillegg til delingsøkonomi opptatt av samfunnsansvar og tilgangen til sunn og bærekraftig mat. Alt dette får de hos oss, sier han.

Kjøpeutbyttet er nå satt inn på den enkeltes medlemskonto. Medeierne velger selv om de ønsker å ta ut pengene, eller om de vil la pengene forrente seg på konto.

Powered by Labrador CMS