SKOLELØP. Straumen skole var på Lakselva stadion på fredag for å løpe til inntekt for kreftsaken, i regi av Team Rynkeby. Alle foto: Jahn-Otto Fiskvik
SKOLELØP. Straumen skole var på Lakselva stadion på fredag for å løpe til inntekt for kreftsaken, i regi av Team Rynkeby. Alle foto: Jahn-Otto FiskvikPÅ LAKSELVA. Løypa som elevene sprang var på rundt 330 meter.MANGE MED. Skolen er fornøyd med innsatsen til elevene, og takker store og små sponsorer.KRYSSET AV. Elevene fikk registrert hvor mange runder de løp, og hadde skaffet seg sponsorer som skulle betale et visst beløp per runde.MAT OG DRIKKE. Det ble sørget for mat og drikke til de som deltok.

Bedrifter og familie sponset løpende elever

Straumen skole hadde også aktiviteter til inntekt for barnekreftforeningen fredag.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: - En fantastisk innsats fra alle ungene. Da 60 minutter var gått var det fremdeles mange som sprang og ikke hadde roet ned til gangfart, står det på Straumen skole sin Facebook-side.

Ved flere av skolene i Indre Salten var elever i aktivitet for å samle inn penger til barnekreftforeningen i regi av Team Rynkeby.

«Trur han onkel blir fattig», var kommentaren fra en elev som rundet 20 runder av cirka 330 meter.

Sponsorer som i tillegg til alle foreldre har sponset innsatsen var Salten Eiendom og entreprenør, Salten Bygg, Sisomar, ProcedoNor, Sørfold Industriservice, Mowi, Elkem Salten og Salten Havneservice.

- Vi takker alle sponsorer, både mikro (foreldre og familie) og makrosponsorer (bedrifter), foresatte som stilte opp og hjalp til under arrangementet og lærere og ikke minst fantastiske elever som slet seg fullstendig ut for et godt formål. Vi håper innsatsen blir godt verdsatt og at pengene gjør en forskjell der de kommer, skriver de.

Powered by Labrador CMS