JUBILANTER. Fra venstre Lars Arne Larsen, Mary Engan og Ann Hege Lynghaug, samt rådmann Stig Arne Holtedahl som overrakte gullklokke, blomster og gode ord til jubilantene. Lars Evjenth får også gullklokke, men han var ikke til stede under arrangementet. Foto: Bente Braaten
JUBILANTER. Fra venstre Lars Arne Larsen, Mary Engan og Ann Hege Lynghaug, samt rådmann Stig Arne Holtedahl som overrakte gullklokke, blomster og gode ord til jubilantene. Lars Evjenth får også gullklokke, men han var ikke til stede under arrangementet.

Årets 25-årsjubilanter fikk gullklokke

(SØRFOLD) Fire 25-årsjubilanter i Sørfold har fått gullklokke i år.

Publisert Sist oppdatert

Gullklokke til ansatte som har rundet 25 års tjeneste i Sørfold kommune er et fast innslag på juleavslutningen på Rådhuset. I år var det fire som har vært ansatt i kommunen så lenge.

På kommunens nettside presenteres jubilantene.

Klubbleder

En av dem er Mary Engan. Hun startet som klubbleder for Kjeller`n ungdomsklubb i 1994, og har hatt denne stillingen siden da. I prosent er dette en liten stilling, men den betyr mye for de unge som er med der. Klubben er for juniorer og ungdom fra 5. klasse og oppover, og omfatter hele Nordsida.

– De som var med i klubben i de første årene er for lengst voksne, og kanskje er det noen av deres barn som er med der nå. Du har stått på for ungdommene i alle år, vi er veldig glad for å ha så engasjerte og stabile medarbeidere, sa rådmannen.

I miljøtjenesten

Ann Hege Lynghaug begynte å jobbe i Sørfold kommune i 1993, da som vikar på sykehjemmet i Røsvik og etter hvert også som renholdsvikar ved skolen i Røsvik.

I 1996 fikk hun fast 50 prosent stilling i miljøtjenesten i Røsvik. Senere ble miljøtjenesten samlet for hele kommunen, og da ble Ann Hege fast ansatt i 90 prosent. Størsteparten av stillingen var fortsatt lagt til miljøtjenesten og resten på Sørfold sykehjem.

– Vi er glad for jobben og kunnskapen du bidrar med, sa rådmannen til Ann Hege Lynghaug.

Fra skole til drift

Lars Arne Larsen begynte i Sørfold kommune i 1994 som assistent i 57 prosent stilling ved Straumen skole, og hadde denne jobben i fem år. I 1999 ble han i tillegg timelærer i 20 prosent.

Fra 2001 har han jobbet fullt, da han fikk en tredje delstilling. Dette var i vaktmesterkorpset, der han fortsatt er. Siden 2006 har han vært en del av vaktmesterkorpset i hel stilling som fagarbeider, og er den som har lengst og mest erfaring i vaktmesterteamet.

– Du er veldig arbeidsom og kunnskapsrik, og utfører alle typer arbeid på en svært tilfredsstillende måte. Kollegene beskriver deg som en omtenksom person med mye humor, sa rådmannen.

Tilbake til skolen

Lars Evjenth får også gullklokke, men hadde ikke anledning til å være til stede under arrangementet.

Han begynte som lærer på Kvarv skole i 1993 og var kontaktlærer der. I 2006 søkte han seg til Straumen skole, hvor han fortsatt jobber. Han har i tillegg hatt verv som tillitsvalgt.

I 2003 ble Lars ordfører og var dermed ute i permisjon fra lærerjobben helt til november i år. Selv om han har vært ute i permisjon, har han tatt videreutdanning i matematikk. Som lærer er han opptatt av realfag som matematikk og naturfag, og han beskrives som en blid og hjelpsom kollega.

– Vi gratulerer alle med 25-årsjubileet. Og vi håper dere fortsatt har mange år foran dere som ansatt i Sørfold kommune, sa rådmann Stig Arne Holtedahl til jubilantene.

Powered by Labrador CMS