STØRST I NORD. Lill Bringslimark og Geir Henriksen i gulrotåkeren, klar til å begynne å ta opp årets avling. De er Nord-Norges klart største gulrotprodusenter.
STØRST I NORD. Lill Bringslimark og Geir Henriksen i gulrotåkeren, klar til å begynne å ta opp årets avling. De er Nord-Norges klart største gulrotprodusenter.MANGE TONN. 150 tonn gulrøtter skal opp av jorden i Valnesfjord de neste ukene.GULROT-OPPTAKEREN. Siden 2003 har de tatt opp med maskinen som griper gresset, drar opp, kutter av gresset og samler opp gulrota.MANGE MÅL. Gulrotåkeren til Lill Bringslimark og Geir Henriksen i Valnesfjord.

Søte godbiter fra jord til bord:

1,5 millioner gulrøtter skal opp fra bakken

På Nes i Valnesfjord ligger over 40 mål med grønne gulrot-åkere. I noen hektiske uker fremover skal det grønne gresset med den oransje rota tas opp, kappes og pakkes i poser. Så går veien til butikkene.

Publisert Sist oppdatert

Kjære leser!

Kjøp abonnement for å få tilgang til alt innhold på Saltenposten.
Se alle våre abonnement her

Digital
Måned

59,-

Kjøp nå

Digital
Halvår

1 210,-

Kjøp nå

Digital
Helår

1 890,-

Kjøp nå

Powered by Labrador CMS