Foto: Victoria Finstad

Gata 18:

Anmeldelse: Trakk folk nærmere scenen

Adam Douglas leverte med en stemme i verdensklasse og folk digget det.

Publisert Sist oppdatert

Det ble rolig på hovedscenen etter forrige artist. Adam Douglas entrer scenen med band. Han er jordnær og ydmyk på scenen, men samtidig bestemt på hva han skal levere.

Han har vokst opp i Oklahoma, USA, men er nå bosatt i Norge. I 2017 vant han Stjernekamp på NRK, og det var ikke ufortjent.

Han synger ut over Fauske-publikumet med en røst i verdensklasse. Den er fløyelsmyk og han har stålkontroll på den gjennom hele repertoaret.

Musikerne på scenen koser seg og samspillet er godt. Publikum står og henger halvveis med. Adam Douglas er knallbra bakgrunnsmusikk, men er han egentlig egnet til en festival?

Men konserten blir fort litt kjedelig for denne anmelderen. Låtene høres kliss like ut etter hvert og publikum daffer litt rundt i folkemengden. Mange prater.

Douglas klarer likevel å tenne en gnist i publikum etter hvert og konserten blir en fin seanse. Men det er bra at denne artisten er blant de tidligste. For denne sjangeren er nok litt i roligste laget for festen og nachspielet.

Terningkast: 4

Powered by Labrador CMS